• $13,4218
  • €15,2386
  • 793.7
  • 2030.74
21 Ağustos 2013 Çarşamba

(Fenerbahçe-Arsenal) Mesele Arsenal'e elenmek değil...

T.Konyaspor maçından sonra Arsenal'e karşı hırslı ve istekli bir oyun izlemeyi bekliyorduk en azından.  Ama gördük ki bunu sadece hayal etmişiz aslında. Yine farklı bir 11 vardı sahada. Emenike yedekti. Sağ bekte Bekir vardı. Solda da Kadlec. Her maç değişik isimlerle istenileni yakalamak zor değil ötesidir.

Arsenal ne kadar sıkıntılı bir süreçte olsa da oyuncuların koşu ve pres kaliteleri çok yüksekti. Sarı lacivertli futbolcular bunun karşısında panikleye panikleye bir hal oldular. Bir türlü top kullanamadılar. Hızlı çıkması lazımdı F.Bahçe'nin ama pozisyon verme korkusu tüm benliklerini o kadar sarmış ki oyuncuların beceremediler bunu. Organize olamadı sarı lacivertli takım. Neden? Çünkü sorumluluk alan oyuncu yoktu. Arsenal sağdan soldan rahat rahat geldi ama onlar da final vuruşlarında sıkıntı yaşadı ilk yarıda. İyi ki de yaşadılar. Koskoca ilk yarıda bir tane şut çekemez mi bir takım? Bırakın kaleyi tutmasını şut yoktu yahu. F.Bahçe için en olumlu nokta ilk yarıda gol yememesi oldu.

F.Bahçe 2. yarı da ilk şutunu Kuyt ile bulsa da ardından en sonunda Arsenal'in golü geldi. Sol bekleri atıyor golü bir de kale dibinde. Gibbs Avrupa Kupaları'nda ilk golünü attı. Düşünün artık! Top Arsenal'in ayağındayken tüm takım hareket halindeydi.  F.Bahçe'deyken ise hareket değil slow motion vardı sahada. Gökhan'ın girmesi heyecanlandırdı belki ama boşaydı bu. Adam geçen sezondan beri oynamamış. Maç eksiği var. Ne bekliyorsunuz maçı çevirmesini mi? Emre ve Meireles de oyunda hiç yoktu zaten. Görünmez adam oynadılar. Sorumluluk yok! Tempoya ayak uydurmak yok!

Tamam rakip Arsenal! Kötü bir dönemde olsa da Arsenal! Ama bu kadar kötü, ne yaptığını  bilmeyen bir F.Bahçe'yi izlemek üzüntü verici. Yazık! Mesele Arsenal'e elenmek değil. Mesele adını bile koyamayacağımız kadar kötü bir oyun izlemek!

F.Bahçe'de baştan aşağıya bir çok şeyin değişmesi gerekiyor! Acilen! Çünkü bu çok büyük bir darbe. Ve toparlamak çok zor olacak

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?