• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
12 Nisan 2013 Cuma

(Fenerbahce- Lazio) Yarı Final Bileti: Baroni- Salih değişikliği

Fenerbahçe'nin Lazio karşısında ilk maçtaki skoru koruma düşüncesi doğal olarak ön plandaydı. Sarı lacivertli ekip ceza sahasına yaklaştırmak istemedi rakibini. Lazio kilidi açmak için bol bol uzaktan şut denedi, kanatlardan orta yaptı, korner kullandı. Oyunu tutmak gerekliydi ama Fenerbahçe ilk yarıda bunu bir türlü yapamadı. İyi savunma yapmasına rağmen orta sahası çok düştü sarı lacivertli takımın.

PLAN TAM İŞLEMEDİ

Plan tam olarak işleyemedi. Çünkü gol yemeyelim psikolojisi ve topun hızının artırılmaması Fenerbahçe'yi zor duruma soktu. Bu tarz durum maçlarında bu anlayışla en etkili olması gereken Baroni olmalıydı. Ama ilk yarıda hiç bir varlık gösteremedi. Borsa gibi Baroni, bir maç düşüyor bir maç yükseliyor. Alıştık artık. Sow'un eksikliği de hissedildi.

Önde Webo top tutamadığı için sürekli atak yedi sarı lacivertliler. Webo ve Sow birlikte olmayınca böyle oluyor. Savunmanın arasında sıkışıp kalıyorlar tek kaldıklarında. Fenerbahçe'nin pas  organizasyonları da ürkek ve kararsızdı. Sarı lacivertli ekip çıkmayı düşünmedikçe Lazıo daha çok geldi.  İtalyan ekibin ilk yarıda Fenebahçe ceza sahasına yaptığı orta 41 çektiği şut 16'ydı.

İlk yarı golsüz biterken istenilen oyun olmasa da istenilen sonuçtu bu aslında. Fenerbahçe'nin 2. yarıda daha garanti ve dikkatli pas ile oyunu rakip sahada tutması gerekliydi.

GOLÜN GELECEĞİ BELLİYDİ

2. yarıda da senaryo değişmeyince Lazıo aradığı golü buldu. Belliydi golün geleceği. Sağ kanadı etkili kullanmaya başlayınca Lazio öne geçti. Bu gol onları daha da hırslandırdı.

Sıkıntı büyüktü. Bir türlü pas trafiğini ve oyunu oturtamadı Fenerbahçe. Takım pas trafiğini oturtsa rakibi çaresiz bırakacaktı. Bunun için birbirlerine yakın olmaları gerekliydi. Fakat çok uzaklardı.

Maçın başından beri hücumda hiç varlık gösteremeyen hücum hattı Salih girer girmez Caner ile buldu golü. Baroni işini yapamayınca Salih girdi ve takım toparlandı. Ardından da tur geldi.

Barcelona,Parıs Saint Germain'e karşı sıkışınca Messi girip bitirmişti işi. Fenerbahçe'nin Messi'si Salih de aynı misyonu üstlendi adeta. Sarı lacivertli takım rakip sahada görünmeye başladı onunla birlikte. Yarı final bileti Baroni - Salih değişikliği ile geldi Roma'da.

Sonuç olarak  Fenerbahce ve Aykut Kocaman çok büyük bir  iş basardı. Yarı finalde herkesin şansı eşit artık. Ama Fenerbahçe'nin bu oyunun üzerine koyması şart...

<p>Pürüzsüz cilde sahip olmak kadınların en hassas olduğu noktalardan biri. Hava şartları, yanlış ku

Kışa girmeden pürüzsüz cildin sırrı

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi

Cevizi 1 gece suda bekletip içerseniz... Faydasını bir bilseniz

4 bin yıllık gizem çözüldü! Çığlık atan mumyanın sırrı ne?