• $12,5719
  • €14,1887
  • 726.446
  • 1779.45
6 Ocak 2013 Pazar

Fas'ın İniesta'sı Belhanda

Belhanda'nın F.Bahçe'ye gelebilme ihtimalini düşünmek bile heyecan verici. Avignon'da yetişti. Montpellier'in A takımında başarıyla görev yaptı. Agresif ve kaybetmeyi hiç sevmeyen bir oyuncu. Stil olarak aslında Barcelonalı İnisesta ya benziyor. Montpellier'in şampiyonluğunda büyük pay sahibiydi. 28 maçta 12 gol 6 asist. İyi bir oran.
Genç olması büyük artı. Futbola başladığı zaman yaşıtları arasında çabucak sivrildi. Hızı ve top tekniği nedeniyle libero olarak başladı kariyerine Belhanda. Sonradan ofansif orta saha rolünü sahiplendi. Oyun yapısı çok farklı. Hem pas veren hem de gol atan bir isim. Geçen sezon Fransa'da en çok gelecek vadeden oyuncu seçildi.
13 yaşındayken Marsilya, Lyon, Monaco ve Saint Etienne transfer etmek istedi onu. Ama ailesi izin vermedi. Gerekçeleri de Montpellier'de yaşamaları ve düzenlerini bozmak istememeleri.
Aile yapısının nasıl olduğunu anlayın bu örnekle. 6 kardeşi var.
Kalabalık bir aile yapısı ve alınan kararlarda ailesi çok etkili.
Fransa vatandaşı aynı zamanda. Ama Fransızlar onu milli takım formasını giyme konusunda ikna edemediler. Fas'ı tercih etmesinin en büyük nedeni G.Saray'ın eski teknik direktörü Eric Gerets. Gerets'in Fas'ın başındayken Belhanda'nın Fas Milli Takımı'nı seçmesindeki payı oldukça büyük.
ÇOK İYİ BİR YATIRIM
Uyum sorunu yaşamazsa büyük katkı sağlar F.Bahçe'ye. Gelişmeye açık ve geleceği olan bir oyuncu ama hemen bir şeyler beklemek de doğru olmaz. En önemli özelliği topla hızlı olması ve top sürerken hızlı yön değiştirmesi. Teknik kapasitesi çok yüksek. Oyunun iki yönünü iyi oynuyor Belhanda. Gerekirse defansif orta saha olarak da kullanılabilir. Kanatlarda da görev verebilirsiniz ona. O kadar yönlü yani. İyi bir yatırım olarak da görebilirsiniz bu transferi. İleride aldığınızdan çok fazlasına satabilirsiniz onu. Bence bu transferin tek bir riski var. O da Faslı futbolcunun disiplin konusundaki sıkıntısı. Oyun disiplini konusunda problem yaşayabilir. Gereksiz kart görebiliyor zaman zaman. Ama ne olursa olsun Fas'ın İniesta'sının F.Bahçe için çok önemli bir transfer olacağına şüphe yok.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Kedi ile köpeğin şaşırtan dostluğu

Omicron varyantının semptomları açıklandı

Zor şartlarda mangal kömürü üretip ailelerinin geçimlerini sağlıyorlar