• $13,5191
  • €15,3601
  • 798.601
  • 2046.87
10 Eylül 2012 Pazartesi

Dimyata pirince giderken...

Yıllardır tartışıyoruz 'Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yetişip Milli takımımız adına oynamayan futbolcuları nasıl kazanabiliriz' diye...

Yavaş yavaş bunu uygulamaya başladık ve gurbetçi kökenli oyuncuları ülkemiz adına boy göstermeye ikna ediyoruz. Başarılı bir uygulama bu ama yine de dengeyi tutturamıyoruz sanki. Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı da sık sık Almanya'ya gidip incelemelerde bulunuyor, futbolcu arayışlarını sürdürüyor.
Avcı mart ayında verdigi demeçte 'Hepsiyle sıcak temas ve iletişim halindeyiz. Oradaki Türk oyuncuların hepsi avucumuzun içinde. Oyuncu kaçırmayacağız' ifadelerini kullanmıştı. Tamam kaçırmayalım da ülkemizdeki değerleri de küstürmeyelim.

DOZU ÇOK ÖNEMLİ...
Hollanda ile oynanan maçta Abdullah Avcı'ya yapılan en büyük eleştiriler oyuncu tercihleriyle ilgiliydi. Tabi ki yolun başındayız, daha elemelerdeki ilk maçımıza çıkıyoruz ama eleştiri olması da gayet normal. Sadece dozunu ayarlamak önemli.
Tunay Torun, Sercan Sararer, Ömer Toprak gibi gurbetçi oyuncuları kazanmak adına kadromuzda bulunan oyuncuları unutmamız veya değerlendirmememiz ne kadar doğru sizce? Gurbetçi kökenli oyunculardan Sercan'ın yerine F.Bahçeli Caner, Tunay'ın yerine G.Saraylı Selçuk İnan, Hamit'in yerine F.Bahçeli Gökhan oynasa daha iyi olmaz mıydı? En azından birini veya birkaçını değerlendiremezmiydik?
Gurbetçi kökenli oyuncuları kazanma adına elimizdeki oyuncuları kullanamıyoruz sanki! Bu tablo size de biraz 'Vur dedik mi öldürüyoruz' gibi gelmiyor mu?

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü

İşte bankaların güncel konut kredi faiz oranları! Ev alacaklar dikkat!

Doğum yapan zebrayı canlı canlı yediler! İşte o dehşet anları