• $7,4167
  • €8,9807
  • 437.8
  • 1467
10 Eylül 2012 Pazartesi

Dimyata pirince giderken...

Yıllardır tartışıyoruz 'Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yetişip Milli takımımız adına oynamayan futbolcuları nasıl kazanabiliriz' diye...

Yavaş yavaş bunu uygulamaya başladık ve gurbetçi kökenli oyuncuları ülkemiz adına boy göstermeye ikna ediyoruz. Başarılı bir uygulama bu ama yine de dengeyi tutturamıyoruz sanki. Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı da sık sık Almanya'ya gidip incelemelerde bulunuyor, futbolcu arayışlarını sürdürüyor.
Avcı mart ayında verdigi demeçte 'Hepsiyle sıcak temas ve iletişim halindeyiz. Oradaki Türk oyuncuların hepsi avucumuzun içinde. Oyuncu kaçırmayacağız' ifadelerini kullanmıştı. Tamam kaçırmayalım da ülkemizdeki değerleri de küstürmeyelim.

DOZU ÇOK ÖNEMLİ...
Hollanda ile oynanan maçta Abdullah Avcı'ya yapılan en büyük eleştiriler oyuncu tercihleriyle ilgiliydi. Tabi ki yolun başındayız, daha elemelerdeki ilk maçımıza çıkıyoruz ama eleştiri olması da gayet normal. Sadece dozunu ayarlamak önemli.
Tunay Torun, Sercan Sararer, Ömer Toprak gibi gurbetçi oyuncuları kazanmak adına kadromuzda bulunan oyuncuları unutmamız veya değerlendirmememiz ne kadar doğru sizce? Gurbetçi kökenli oyunculardan Sercan'ın yerine F.Bahçeli Caner, Tunay'ın yerine G.Saraylı Selçuk İnan, Hamit'in yerine F.Bahçeli Gökhan oynasa daha iyi olmaz mıydı? En azından birini veya birkaçını değerlendiremezmiydik?
Gurbetçi kökenli oyuncuları kazanma adına elimizdeki oyuncuları kullanamıyoruz sanki! Bu tablo size de biraz 'Vur dedik mi öldürüyoruz' gibi gelmiyor mu?

<p><span>MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. HDP E

PKK'nın bir kolu gibi çalışan HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Tırnağınıza diş macunu sürüp bekleyin! Faydalarını öğrenince şaşıracaksınız

Klozeti açınca dev yılanla göz göze geldi! İşte o korku dolu anlar...