• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
18 Aralık 2015 Cuma

Denizli'nin keskin kılıcının etkisi!

G.Saray'ın dünkü 11'indeki isimlerin çoğu Mustafa Denizli'nin kılıcını enselerinde hissediyor olmalı. Bazılarının sahaya sırtını dönen taraftarın protestosundan daha çok "kelleyi kurtarma" duygusu yaşadıkları kesin. O hırsla, inatla ve çabuklukla ama stresle başladılar maça. Yine de Olimpiyat'taki kadroya göre daha hızlı, daha organize, daha çabuktular.

Özellikle de, budanacaklar listesinin A takımında yer alan Tarık, Emre Çolak, Yasin, Umut Bulut, Olcan iştahlı mı iştahlıydı. Sadece ilk yarıda ama. Bir de üzerine Akhisar vasat bir oyun ortaya koyunca çok daha üstün bir görüntü verdi G.Saray. Her topun kıymetini bilmek istercesine Akhisarlılarla kora kor mücadeleye girdiler. İşte onların ilkinde Umut Bulut kendini Umut Bulut yapan presini yaptı. Penaltı noktasında çalıma kaçan stoper olarak tarihe geçen Douglao'nun Denizli'yi de gülümseten hatasında kaleciyi avladı.

İlk yarıda Akhisarlılar'ın Süper Lig'deki pozisyonlarına yakışmayan bol pas hatası G.Saray'ın genç-yaşlı kadrosuna özgüven aşıladı. Şunu da belirtelim son Kayserispor maçının ilk 11'inden Douglao dışında kimse başlamadı Akhisar'da.

Bilal'in niye Mustafa Denizli'nin elinde iyi bir "A-B planı" olduğunu 2-0'ı getiren golde gördük. Yasin her zaman yapması gereken ama yapmadığı çizgi bindirmesinde geriye iyi çıkardı, orada biten Bilal eski takımına acımadı ki, bu golü kutlayışı G.Saray formasını ne kadar istediğini gösterdi.

2. yarıda Cihat Arslan'ın Custodio hamlesi orta sahayı toparlarken Lua Lua'nın ileri uçta daha da zorlaması golü getirdi. G.Saray stoperleri golde uyudu resmen. Taraftar tepkisi ile birlikte 2. yarıda daha isteksiz ve rölantide bir oyun ortaya koydu sarı kırmızılı ekip. İlk yarıdaki istek ortadan kayboldu. Akhisar toplanınca pozisyonları da engelleyemedi G.Saray.

İki teknik adam da takımlarını hafta sonu oynayacakları maça saklamış. Kadrolarını korudular sakat ve cezalı olmasın diye. İlk yarıdaki oyunla kazansa da; G.Saray'ın lig maçında Akhisar'a karşı işi hiç kolay olmayacak. Görünüş göre Denizli'nin keskin kılıcı diğer Akhisar maçında kendini çok daha fazla hissettirecek.

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı