• $15,5891
  • €16,2682
  • 905.142
  • 2417.37
1 Ekim 2012 Pazartesi

Defansları kötü kontraları yıkıcı

Braga Portekiz futbolunda son yıllarda öne çıkan ekiplerden biri. Kadro yapısında değişiklikler oldu. Rodrigo Lima ve Nuno Gomes'in takımdan ayrılmasının ardından bu boşluğu Gineli Eder ile doldurmaya çalıştı.
Aslında forvetten çok orta sahada yer alan hücuma dönük oyuncularına güveniyor Braga. Son maçında Guimaraes'i 2-0 yenerek ilk deplasman galibiyetini aldı. Bu maçta Teknik Direktör Peseiro kadroda revizyona gitti. Ve Micael ve Ruben Amorim gibi iki önemli orta saha oyuncusunu yedek bıraktı.

CLUJ SADECE KAZAYDI
En azından ikisinden biri G.Saray'a karşı oynayacak. Guimaraes maçında pas alışverişleri iyiydi. Gerektiğinde de oyunu soğuttular. Aslında tam bir deplasman takımı olduğunu yine gördük. Top rakipteyken ilerde baskı yapmıyorlar ve çok hızlı atağa kalkıyorlar.
Devler Ligi'nde evinde Cluj'a yenilmesi bir trafik kazasıydı. Bu karşılaşmada savunmada yapılan hatalar pahalıya mal oldu. Gol yollarında sonuca ulaşamadılar. 20 şut çektiler ve bunların yarısı kaleyi buldu. İlginç olan Cluj'un 7 şutundan 2'sinin kaleyi bularak gol olması. Yenilenen kadro henüz oturmadı.

KANATLARA ÖNLEM ŞART
Manchester maçında Hakan Balta'nın kanadı adeta kırılmıştı. Braga'nın sağ beki Salino, sağ açıkları Alan o kanatı etkili kullanabilir. Önlem şart! Hugo Viana takıma tecrübesiyle büyük katkı sağlıyor. Helder Barbosa da ayaklarına çok hakim ve etkili. Melo'nun onu bezdirmesi gerekli. Gol yollarında sıkıntı yaşayabiliyorlar zaman zaman. Eder'in stili Sivasspor'lu Eneramo'yu anımsatıyor ama onun çok daha hızlısı.
Genellikle 4-2-3-1 düzeninde oynayan Braga karşısında G.Saray ön alanda yapacağı presle ve Umut, Burak gibi etkili oyuncularıyla sonuca gidebilir. Maçın anahtarı Melo ve Selçuk'ta olacak.
Sabırlı oynayıp gol gecikirse paniğe kapılmadan takım halinde ileriye çıkıp boş alan bırakmamak lazım. Çünkü kontrataklar en büyük silahları. 2 sezon önce UEFA Avrupa Ligi'nde final oynayan Sporting Braga dişli bir takım ama yeterince iyi olduğunuz zaman zorlanmayacağınız ekiplerden.

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Okul bahçesine inşa ettiler! ''böcek oteliyle'' canlıların yaşamını öğreniyorlar

NASA görüntüleri paylaştı! Mars'taki gizli geçidin sırrı ne?

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz