• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
8 Nisan 2013 Pazartesi

(Bursaspor Beşiktaş) Aybaba'dan 3 perdelik trajikomedi

Beşiktaş, bu sezon ligde deplasmanda en çok galip gelen takım olarak sahaya çıkarken Bursaspor sahasında 9 maçtır kaybetmiyordu. 

GOLÜN GELECEĞİ BELLİYDİ

Her maç Beşiktaş'ın farklı 11 ile sahaya çıkmasına alıştık artık. Yine çok defansif bir kadroyla sahadaydı siyah beyazlı takım. İbrahim Toraman stoperde ne olursa olsun oynamamalı. 4'lü savunmanın önünde oynamadığı müddetçe defansta sıkıntılar daha da artıyor. Bursaspor üst üste pozisyonlar bulunca golün geleceği belliydi. Orta sahayı 3 adamla geçerken Bursaspor, Beşiktaş ise top tutamadı. 

BEKLER BİR TÜRLÜ ÇIKAMADI

Escude felaket ötesiyken Beşiktaş'ın merkezi oyununu yönlendiremedi. Bekler bir türlü çıkamadı ileriye. Pektemek de yalnızları oynadı ileri uçta. Bursaspor kalesine neredeyse top gelmedi. Beşiktaş'ta savunmanın solu felç oldu yine. Yol geçen hanı gibiydi adeta. Siyah beyazlı ekip kimle oynarsa rakibi hep o kanatttan geliyor ağırlıklı. 

MEHMET AKGÜN TERCİHİNİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL

Mersin İdman Yurdu maçında da kötüydü Beşiktaş, ama maç dönmüştü. Bu karşılaşmada ise Bursaspor'un boşta okeye dönmesini sağladı sadece siyah beyazlılar. Böylesine bir deplasmanda Mehmet Akgün tercihi'ni anlamak mümkün değil. İlk organize atağını 45. dakikada buldu Beşiktaş.

Mehmet Akgün - Necip değişikliğiyle başladı 2. yarıya siyah beyazlı takım. Hemen belli etti bu değişiklik kendini ardından, Holosko girdi. Ancak Mustafa Pektemek'in yerine dahil oldu. 2 farklı gerideyken bu değişikliği anlayabilene aşkolsun. Sonra da yine sol kanat otobanından bir gol daha buldu Bursaspor. 

Şut atacak takım arkadaşına pas verme istatistiğinde ligin ilk iki sırasında 65 asistle Batalla ve 58 asistle Fernandes yer alıyordu. Bu maçta Batalla Fernandes'e oranla daha iyiydi sahada. Genel istatistiklerde de daha iyi. Portekizli yıldızın hiç bir ortası yerini bulmadı bu maçta. 

70 dakikada  Sir'lükten Düklüğe geçen Samet Hoca o an itibariyle "Taktiksel Baronluğa" terfi etti, farkı korumaya çalışmak için yaptığı Gökhan Süzen-Ersan değişikliğiyle.

Samet Aybaba'nın yanlış kadro seçiminin yanında Beşiktaş'ın beyni Fernandes de durunca Bursaspor farka gitti. Beşiktaş, Mayıs 2007'den bu yana İstanbul derbileri dışında ligde ilk kez bir takıma 3 farklı mağlup oldu.

CÜMLELERİN TÜKENDİĞİ YERDEYİZ

Sevgili Ali Ece benden rica etti yeri kalmadığı için o nedenle ben yazıyorum. TRT Spor'da yaptığımız Futbol Keyfi programında Ali Ece, Mustafa Doğan, Yusuf Kenan Çalık ve ben Samet Aybaba'nın adamlığı, karakteri, insanlığı ile ilgili hiç bir eleştiride bulunmadık. Ama bundan sonra Teknik Direktörlüğü ile ilgili eleştirileri de sizlere bırakıyoruz artık. Çünkü cümlelerin tükendiği yerdeyiz. 

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!