• $13,5321
  • €15,4318
  • 787.905
  • 2072.43
1 Mart 2016 Salı

Beşiktaş kötü değil F.Bahçe çok iyiydi

Derbide F.Bahçe topun 1. bölge ile 2. bölge bağlantısında Beşiktaş tarafından topun oyuna girmesini engellemek istedi. Ardından da ikinci toplarla hızlı hücumlar üretmeye çalıştı. Alper ve Volkan Şen içeri kat edip alan daralttılar. Bu ikili aynı zamanda Diego'ya pas organizasyonlarında yardım etti. F.Bahçe'nin derbideki ana amacı şuydu.

Kalabalık savunma kalabalık hücum. Volkan'ın golü sarı lacivertli takımın bu sezonki en iyi duran top organizasyonu. Tabi burada Beşiktaş'lı oyuncuların adam paylaşımı da etkili oldu. Erken golle sistem oturdu. Diego'ya dikkatlice baktıysanız iyice çizgiye açılıp ön liberolardan birini beraberinde götürüp dengeyi bozduğunu görmüşsünüzdür. Böylece orta alan daha rahat oynadı sarı lacivertlilerde. İkinci toplar F.Bahçe'deydi. Ama çok aceleci oynadılar. Tek handikapları buydu.

Nani bir dünya yıldızı. Bunu tartışmak yersiz. Ancak Alper ve Volkan ile birlikte daha çok defansa yardım eden ve hücumda daha çok pas opsiyonu kullanan bir F.Bahçe izledik. Nani ile bunların hepsini yapamazsınız. Tam Volkan Şen'in yeteneklerini sergileyebileceği bir oyundu. Hızlı,tempolu ve yakın pas alış verişlerinin yoğun olduğu.

İkinci yarıda Beşiktaş Gökhan Töre'yi oyuna alarak taktik değiştirdi. Böylece siyah beyazlılar ortada kalabalık olup pas trafiğini oturtmayı başardı. İlk yarının aksine çizgiden ziyade merkezi kullandılar ve F.Bahçe'yi çok zorladılar. Alper ve Diego'nun çıkmasıyla ön alan presi bitti. Beşiktaş geriden oyun kurmaya ve topu 3. Bölgeye taşımaya başladı. Ozan daha çok top tutacak Nani de bireysel yetenekleriyle etkili olmaya çalışacaktı. İkinci golde bu ikiliden geldi. Stoperlerinin uyumsuzluğunun sıkıntısını yaşadı siyah beyazlı ekip.

İşin özü şu; Beşiktaş kötü değil F.Bahçe çok iyiydi özellikle ilk yarıda.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Ölüm makinesi ile birlikte yüzdü! Korku dolu anlar

Yeni taşındığı evde gizli geçit buldu! Kapağı açınca hayatının şokunu yaşadı

Para yerine taş kullanıyorlar! İşte ülkeler hakkında ilginç bilgiler...