• $9,4474
  • €10,9763
  • 547.574
  • 1505.71
3 Mayıs 2013 Cuma

(Benfica - Fenerbahçe) Işık Stadı'nda Fener'e gerek kalmadı

Serkan Yetkin / twitter @SerkanYetkin 

Fenerbahçe Uefa Avrupa Ligi'ndeki deplasmanda maç kaybetmemişti. Hatta grup maçlarından sonra yenilgi yüzü görmeyen tek ekipti. Benfica ise bu sezon sadece evinde Barcelona'ya kaybetti. 

Panik başladı maça Fenerbahçe. Benfica ise baskılı. Tempo yaptırmamak lazımdı ama tempo yükselirse de ona ayak uydurmak lazımdı. 

Tempoyu çok yüksek tuttular taraftarların da desteğiyle. Orta alandan çıkartmadılar top bile yapmasına izin vermediler Fenerbahçe'nin ve Gaitan ile golü buldular. Benfica sarı lacivertlilerin yarı sahasında o kadar iyi bastı ki uzaklaştırılan her top onlarda kaldı. İki top yapamadı Fenerbahçe. Kazanılan her top 10 saniye sonra rakibe teslim edildi. 

Allah'tan penaltı oldu. Başka türlü gol atma şansımız zordu. Kuyt da attığı golle getirdi beraberliği. Baroni yerine onun atması daha iyi oldu. Çok deneyimli ve böylesine bir maçta penaltıyı Kuyt kullanmalıydı. Kuyt bu sezon Avrupa Kupalarında deplasmanda 5. golünü attı. Onu tek geçen isim 8 golle C.Ronaldo. Stephane Lennoy ilk yarıda tam deplasman takımı hakemi rolündeydi. Ezdirmedi Fenerbahçe'yi. Kaçırmadı elle müdahaleyi. Baskı altına almaya çalıştılar Benficalılar hakemi ama olmadı. 

Gelen gol sihirli değnek gibiydi sanki. Fenerbahçe kendine geldi. Pozisyonlar bulmaya başladı. Ama yine de Benfica daha iyiydi ve Cardozo ile 2. golü de attılar. 4 savunma oyuncunun arasından atılan bu golü yemek şaka gibiydi.   Yenilen bu golün sonrası yine başa döndü oyun. Portekiz ekibi daha çok saldırdı. Orta sahayı o kadar teslim etti ki Fenerbahçe biraz öne çıkarak pas yapabilse rakibin ritmini de bozabilirdi. 

Selçuk cok fazlaca adam kaçırdı, vasatın da altında oynadı bir de. Çıkması iyi oldu. İlk yarı Fenerbahçe soyunma odasına 2-1 geride girerken sahanın yıldızı Benfica'lı Gaitan'dı

2. yarıya da etkili başlayan Benfica oldu. Fenerbahçe'nin ceza sahası dışında çok kolay top yaptılar. Böyle bitmezdi doğal olarak. Gökhan Gönül'ün suratına gelen tekme sonrası korktuk çok. Allah korusun. Tehlikeli bir darbe aldı.  Maçtan kopup Gökhan Gönül'den gelecek olan iyi habere kanalize olduktan sonra da Benfica'nın 3. golünü izledik.  Gökhan iyiymiş Allah'a şükür. Tamamen geriye çekilmiş olan Fenerbahçe savunmasının Cardozo'ya o vuruşu yaptırmasını anlamak mümkün değil. 

Sonra Benfica normal olarak oyunu soğutmaya çalıştı. Herkes yerden kalkmadı. Fransız hakem de 2. yarı takdir haklarını ev sahibi takımdan yana kullanmaya başladı. Stoch alındıktan sonra rakip sahada görünmeye başladı Fenerbahçe. 

İlk maçtaki Fenerbahçe'nin binde biri yoktu sahada. Benfica çok iyi oynadı, domine etti maçı kazandı ve finale çıktı. Işık Stadı'nda Benfica'nın ışığı hiç kesilmedi. O nedenle aydınlatmak için Fener'e de gerek kalmadı. Deplasmanda bir yenildi pir yenildi sarı lacivertli takım. 

Sonuç ne olursa olsun Yarı finale kadar gelen ve bize bu heyecanı ve onuru yaşatan Fenerbahçe'ye teşekkürler...

<p>Gençler nöbet tutuyor. Sürücüleri  uyarıyorlar. İstanbul Arnavutköy'de uçuran kasis sürücülere zo

Arnavutköy'de uçuran kasis

Mersin Uluslararası Limanı'nda 60 kilo 950 gram kokain ele geçirildi

Hayvancılıktan sağladıkları gelirle 35 ülke gezdiler

Japonya'da Prenses Mako ile Komuro Kei evlendi