• $15,5565
  • €16,2533
  • 898.859
  • 2423.36
29 Ekim 2012 Pazartesi

Aykut Kocaman ve istedikleri...

Aykut Kocaman takımı 4-3-3 oynatmak istiyor aslında ama elindeki oyuncular buna müsait değil. Tek tek değinelim... Örneğin Aykut Hoca CSKA'daki Krasic'i çok istemişti Juventus'dakini değil. Krasic'in Juve'de oynamayacağı kesinleşip bonservisinde de indirim olunca transfer edildi.
Hocanın istediği kafasındaki sisteme uygun dinamik orta saha oyuncularıydı. Tercihi Meireles de değildi anlayacağınız. Mehmet Topal konusunda da istekli olduğunu sanmıyorum. 
Forvet hattında Sow yükü tek başına taşıyabilecek durumda değil. Braga'daki Eder, Kasımpaşa'daki Uche ve İBB'deki Webo tarzı adama ihtiyaç var. Baroni, Alex sonrası onun yerinde oynadığı için kendisini Alex zannetmeye başladı. Geriye dönmüyor ve böylece orta blokta problem çıkıyor. Meireles ve Baroni yerine daha becerikli ve problem çözen orta saha olsaydı Aykut Hoca'nın istediği olabilirdi.
F.Bahçe, futbolcunun dediği olur mantığının etkileriyle bugüne geldi. Alex'ten sonra da bu etki bir anda ortadan kalkmıyor. Bursa ve Limassol karşılaşmaları futbolcuların maç seçtiğini açıkça gösteriyor aslında. Sarı lacivertli ekipte önce bunun sonra da Aykut Hoca'nın istediği sisteme uyacak futbolcuların gelişiyle bu anlayışın değişmesi lazım.

2 STOPER DAHA LAZIM
Egemen'in top ayağına geçtiğinde 30-40 metrelik paslar atma alışkanlığı,Yobo'nun etliye sütlüye karışmaması topla çıkma isteğini başarısızlığa uğratıyor. Tabi ön liberoların el almazlığı olgun ataklar konusunda en büyük engel. Oyun kurarak çıkmak için en az iki stoper alınmalı.
Tabi kadro derinliği altındaki yedek oyuncuların nerede olduğuna da değinilmeli. Adı olan ama sahada görme şansı bulamadığımız bu oyuncular 11'i neden zorlayamıyor?
Türkiye'de şu anda 4-3-3'ü ve önde presi tavizsiz uygulayan Mehmet Özdilek'in öğrencileri karşısına bu soru işaretleriyle çıkacak sarı lacivertli ekip. Bakalım F.Bahçeli oyuncular bu maçı kazanmak isteyecekler mi?
 Ya da 'O yapsın ben niye yapayım, ben yapsam da kadroya giremiyorum, şu maçta beni oynatmadı da şimdi niye oynatıyor' yaklaşımını sürdürmeye devam mı edecekler?

<p>Arabesk müziğin önemli temsilcilerinden Ümit Yaşar, meslek hayatının ilk röportajını Akşam Gazete

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

NASA görüntüleri paylaştı! Mars'taki gizli geçidin sırrı ne?

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi