• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
2 Ocak 2013 Çarşamba

Aykut Hoca ve 2 Kocaman soru

1-Aykut Kocaman 3 kulvarda devam eden F.Bahçe ile tarih yazabilecek mi? 2-Yoksa muhtemel başarısızlıklarda bir daha dönemeyecek şekilde F.Bahçe kapısını kapatmak zorunda mı kalacak?

Hayat bir algılar bütünüdür... Her olaya kendi açımızdan ve sübjektif baktığımız için yaşanılan kavgaların sonu gelmiyor... Oysa sorunların çözümüne bizi götüren sihirli anahtar empatidir...
Kamuoyu, Aykut Kocaman'ın istifasını ve geri dönüşünü konuşuyor. Herkes kendi bakış açısını ve görüşünü dile getiriyor. Ama burada bütün taraf giysilerinden soyunulsa yalnızca futbol gözüyle, Aykut Kocaman gözüyle olaya bakılsa karşımıza ne çıkar acaba?
Göreve geldiğinde Ankaraspor'dan aldığının 700 bin lira altında paraya ve ücret konuşmadan sözleşmeye imza attı. Daha sonra bir kez olsun para konuşmadı...
Hiç kendi kariyerinden ya da geleceğinden bahsetmedi... F.Bahçe Teknik Direktörlüğü gelinebilecek en üst noktaydı onun gözünde... Yani hiç ben demedi.
Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu gibi çok etkili bir unvanı vardı ama bu unvanın getirdiği havayı hiç kullanmadı ve sadece sorumluluklarını yerine getirdi.
UCUBE TEPKİLER
'Devler Ligi standartlarına gelmeliyiz' dedi... Yani daha çok koşmak, daha çok mücadele, daha çok oyunun içinde olmak. 'Koşmayla futbol mu olur?' diye ucube bir tepki aldı...
'Tıpkı Avrupa'daki gibi kulüp her şeyin üzerinde olmalı ve kulübün büyüklüğünü herkes peşinen kabul etmeli... Yani kimse kapris yapmamalı' dedi...' 'Futbol yıldızlarla oynanır, yıldızları nasıl küstürürsün?' diye tepki aldı.
'3 Temmuz sonrası tek başına F.Bahçe camiasına liderlik yaptı ve bayrağı yere düşürmedi... Sadece futbolcularını değil tüm F.Bahçelileri ayakta tuttu... Şimdi her şey unutuldu ve 'Sen bizim kocaman gururumuzsun' diyenler 'Aykut istifa' diye bağırmaya başladılar.
Futbolcularının en kötü günlerinde yanında oldu... Onlara herkesi karşısına alıp destek verdi. Onlardan tek bir şey istedi; 'Çalışın ve formanın hakkını verin...' En çok güvendiği ve kendisine defalarca söz veren oyuncuların Karabükspor maçındaki umursamaz, vurdumduymaz hallerini ve boş vermişliklerini bir kez daha gördü...
Karabükspor maçı sonrası basın toplantısında Aykut Kocaman'a şu soruyu sormuştum: Oyuncuların skora razı görüntüsü hakkında fikriniz nedir? 'Hakikaten' diye başladı. 'Görevi bırakıyorum' diye bitirdi sözlerini.
SEVDANIN ACI İLACI
Hep yalnızdı ve hep yalnız kaldı... O akşam bu yalnızlığı bir kez daha en derinden hissetti...
Ve kendi kendine sordu; 'Ne için uğraşıyorum?...' 'Tüm emeklerin karşılığı buysa eğer ve F.Bahçe'nin önündeki en büyük engel ben görülüyorsam, sessizce bırakıp gitmeliyim...' dedi.
Sonra yine o sözler verildi, yine herkesin yanında olacağı söylendi ve yine umutlar vaat edildi... F.Bahçe'yi yarı yolda bırakan adam olamayacağı için yine geri döndü... Sade bir profesyonel olamayıp kalbinde F.Bahçe sevdası taşımanın acı ilacını istifa kararıyla yutmak zorunda kaldı.
Şimdi Aykut Hoca'nın önünde 2 kocaman soru var.
1- Döndükten sonra Aykut Kocaman yoluna 3 kulvarda devam eden F.Bahçe ile tarih yazabilecek mi?

2- Yoksa yaşanması muhtemel başarısızlıklarda Aykut Kocaman bir daha dönemeyecek şekilde F.Bahçe kapısını kapatmak zorunda mı kalacak?
Unutulmamalı ki Aykut Kocaman gitseydi üç kulvardaki F.Bahçe'nin kaybedebileceği çok şey olacaktı. Şimdi ise Aykut hocanın önünde 'eğer yolunda yalnız yürümezse' hem kendi hem de F.Bahçe adına büyük başarı elde etme şansı var.

<p>Haber: Ayşe Gültekin </p><p>'İSTANBUL BİR OKULSA BEYOĞLU BUNUN MERKEZİ' </p><p>Beyo

Kültür ve sanatın kalbi Beyoğlu

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor