• $13,6461
  • €15,5016
  • 781.906
  • 2004.55
22 Mart 2013 Cuma

(Andorra-Türkiye) Umut fakirin ekmeği!

2’de 2 yapma hedefiyle çıktı Milli takım Andorra karşısına. Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde San Marino ile birlikte gol atamayan iki takımdan biriydi Andorra. 'Gol yemeyiz herhalde' dedik mücadele öncesi doğal olarak. 

ONLAR MI AMATÖRDÜ BİZ Mİ!

Maç başlayınca panikatak havasına girdik. Son 6 resmi maçta 1 galibiyet alınca bu da çok normaldi aslında. Maça adapte olmakta zorlandık ve ilk 25 dakika pozisyon bile bulamadık. Andorra önde bastı, biz de geniş alanda oynayıp geride rakibi karşılayınca 4 pozisyon verdik Andorra’ya. Onlar mı amatör futbolculardan kurulu biz mi anlaşılamadı. Taç atışlarında bile stoperleri ceza sahamıza geldi. 

BURAK RAHATLATTI

Görüntüye göre tek gol atma şansımız duran toptu. Öyle de oldu Selçuk’un frikik golüyle. Kaleci Gomes’in golden sonraki bakışı 30 dakika gol yemedim işte der gibiydi. 
İlk yarıda ender gelişen Andorra atakları yerine ender gelişen Türkiye atakları olsa da Arda’nın taşıdığı topla Burak’ın attığı gol rahatlattı bizi. 

4 GOL POZİSYONU VERDİK

1 duran top ve 1 pozisyon golüne karşılık verdiğimiz 4 gol pozisyonu. Böyle bir rakip karşısında ‘futbol şansı bizdeydi’ demek bile acı veriyor bana.  
Milli takım, Dünya Kupası elemelerinde hiçbir şekilde istenilen oyunu sergileyememişti ama hiç bu kadar ne oynadığı belli olmayan bir kurguda olmamıştı. 
Ekim 2004’de Andorra Makedonya’yı yenerek ilk resmi galibiyetini aldığı maçtan sonra Makedonlar tesisleri basarak tepki göstermişti düşünün. Tabi ki daha iyisini görmek istiyoruz milli takımdan Andorra karşısında. Andorra en son 7 Eylül 2010'da İrlanda'ya gol atmış, neredeyse 3 sene olmuş. Küçümsemeyin vs gibi eleştirileri kabul etmiyorum anlayacağınız. 

SADECE BİREYSEL YETENEKLER

Görünen o ki ancak bireysel yetenekle iş yürüyecek milli takımda kalan maçlarda da.Takım oyunu oynayamıyoruz, organize atağımız yok.Futbolcuların bireysel özelliklerini sahaya yansıtmalarına kaldı işimiz. Selçuk ve Arda gibi futbolcuların şahsi becerileri bizim şansımızı sürdürmemizi sağlayabilir sadece. Bunu böyle kabul etmeliyiz..
Matematiksel olarak hala umudumuz var. Umarım uykudan umudumuz sayesinde uyanır ve Macaristan’ı yenerek Dünya Kupası şansımızı sürdürürüz. 

Serkan YETKİN

<p class='MsoNormal'>Eda Cabul sordu, Hukukçu Cüneyd  Altıparmak cevapladı.</p>

FİYATLAR NEDEN ARTIYOR?

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yerlerinden kopan kayalar evlerin üzerine düştü

2021 yılında Türkiye'de en çok yapılan aramalar

Trabzon'da 4 farklı noktada orman yangını