• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
30 Eylül 2018 Pazar

Yeniden reform ve ilerleme yolu...

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın Almanya ziyareti yepyeni bir dönemin başlangıcıdır. Bugünden sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Türkiye yaşadığı zorlu süreçlerin sonucunda “yıkılmaz kale” olduğunu ispatlamıştır. Açılan yeni dönem kalbi Türkiye için atan herkese yeni sorumluluklar yüklemektedir.

Gezi ayaklanması, 17-25 Aralık yargı darbesi ve nihayetinde 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi ile Türkiye’ye yönelen saldırı furyası Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın liderliği ve milletimizin sağlam duruşu sayesinde etkisiz kılındı. Şer güçlerin hedefleri Türkiye’nin kalıcı istikrara ve sürekli kalkınmaya kavuşmasını sağlayacak adımların atılmasını engellemekti. Geleceğimizi yakmak istediler. İçimizdeki hainleri maşa olarak kullandılar.

Ama başarısız oldular.

Türkiye bu büyük badireleri atlatırken elbette büyük yaralar aldı. Eğer yönetimde “sağlam irade” olmasaydı Türkiye uzun yıllar içinden çıkamayacağı bir kaos ortamına sürüklenecekti. Çok şükür olmadı.

Ama yine durmadılar.

Bu kez finansal saldırılar ile diz çöktürmek istediler. Geçmişteki gibi Türkiye’nin IMF kapısında borç dilenen bir ülke konumuna düşmesini arzuladılar.

Bu yıkım planı da tutmadı.

Çünkü Türkiye, kalıcı istikrar için gereken en önemli adımı atarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçti. Yeni sistemin tüm kurum ve kuralları ile işlerlik kazanması elbette zaman alacak. Ama Türkiye’nin zaman kaybetmeye tahammülü yok.

Gezi ayaklanmasından bu yana etkisini sürdüren “kahpe rüzgar” artık ne yandan eserse essin Türkiye’yi istikametinden alıkoyamaz.

Şimdi bu gerçeği dosta düşmana gösterme zamanıdır. Dengeler yeniden kurulmalı ve özellikle ekonomi alanında ciddi adımlar atılmalıdır.

İşte bu yüzden Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın Almanya ziyareti sırasında verdiği mesajlar çok önemlidir.

Çünkü bu mesajlar sadece Almanya ile Türkiye arasında yeni bir dönemin başladığına işaret etmekle kalmıyor her alanda bir hamle dönemine girdiğimizi de belirgin kılıyor.

Sn. Erdoğan’ın “ FETÖ terör örgütünün uzantıları tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında FETÖ ve uzantılarıyla mücadele için anayasal bir mekanizma olan OHAL uygulamasına gittik. Demokrasimizi bu terör örgütünün tehdidinden kurtarmak için 2 yıl boyunca çaba sarf ettik. Bu noktada önemli başarı sağladık. 24 Haziran seçimleri sonrasında bu uygulamayı da kaldırdık. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber ülkemiz yeniden reform ve ilerleme yoluna girmiştir” ifadesi yeni dönemin işaret fişeğidir.

Her dönemi kendi gerçekliği çerçevesinde değerlendirmek durumundayız. Sn. Erdoğan Türkiye’nin hedefini “yeniden reform ve ilerleme yolu” diyerek gösteriyor.

Bu yeni dönemde en fazla ihtiyaç duyacağımız şey moral ve pozitif tavırlardır.

Vatanseverlik pozları ile küçük sıkıntı ve arızaları her şeymiş gibi gösterip gücümüzü, enerjimizi boşa akıtmamıza sebep olmayalım.

Vakit şikayet vakti değil.

Vakit “İnsan’a hizmet Türkiye’ye bereket” parolasıyla dur durak bilmeden koşma vakti.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor