• $9,4874
  • €11,0355
  • 544.796
  • 1514.14
4 Ekim 2020 Pazar

Trump'ı öldürecekler mi?

ABD Başkanı Trump neden koronavirüse yakalandı?

Muhaliflerine göre salgını ciddiye almadığı için. Küçümsedi, tedbirsiz davrandı ve hastalığın pençesine düştü. Trump karşıtlarının söylemleri bununla sınırlı değil.

Eleştiriler “ölsün-ölsün” seslerinin birbirine karıştığı nefret gürültüsüne dönüştü. Twitter bile “Trump hakkında ölüm dileği içeren paylaşımları kaldırabileceğini” duyurdu.

ABD’dekiler neyse de...

Asıl bizdeki “Joe Biden mupihlerinin” ne yapacağı önemli?

Madem Türkçemiz okunduğu gibi yazılıp yazıldığı gibi okunur, “Baydından daha fazla Baydıncılar” diyebiliriz bunlara...

Motivasyonlarını tek cümleye sığdırmak mümkün: Trump gider yerine Biden gelirse kesin Ak Parti ve Erdoğan zarar görür...

Hasta olduklarını fark edebilseler Fakir Baykurt’tan tek doz “Amerikan Sargısı” iyi gelir, “sözüm ona sol” duyarlılıklarına...

Madem içerideki muhalefet perişanlıktan sıyrılamıyor, biz de siyasetimizi dışarıdaki muhalefetin iktidar olma ihtimali üzerine kuralım.

Nasıl?

Sağlam matematik.

Sonraları Tolstoy’un “hayat bizi dört işlemle sınar; gerçeklerle çarpar, ayrılıklarla böler, insanlıktan çıkarır ve sonunda topla kendini der” sözüne toslamak var ama olsun.

Türkçe sözlü yabancı medya kuruluşları ile ABD’deki belli kuruluşlardan fon-landıkları alenileşmiş malum medya şeylerinden çıkan sesler çok eğlenceli bugünlerde. Ama asıl eğlence bunlardan ilham alarak kendilerine yön tayin eden “yerli görünümlü muhalif medya” çevrelerinde... Ellerinden gelse ABD’ye gidip Trump’ı kendi elleriyle öldürecekler. Sanki Trump gider yerine Biden gelirse bugüne kadar ortaya koyamadıkları meziyetleri bir anda ortaya çıkıverecek. Çakralar açılacak ve olmayan, bilinmeyen, hissedilmeyen nedense bir türlü fark edemediğimiz yönetebilme kabiliyetleri görünür olacak.

Bütün bunlara engel Trump zaten.

Sosyal medyada görmüşsünüzdür.”Derin ABD, Trump’u hastanede öldürecek” türünden komplolar havada uçuşuyor. İnananlar da var “yok artık” diyenler de. Simpsonlar Dizisi’nde yıllar önce yayınlanan Trump’un ölüm sahnesi en çok paylaşılan görseller arasındaydı son baktığımda.

Ama Cornell Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma sonuçları itibariyle Simpsonlar’ın ölüm sahnesinden “daha tehlikeli” olmasına karşın fazla ilgi çekmedi.

Trump’un salgın sırasında Covid-19 ile ilgili yaptığı açıklamaların etkisini araştırmışlar. Buna göre Dünya Sağlık Örgütü’nün “infodemik” diye adlandırdığı 522 bin 472 haber tespit edilmiş. Yani Covid-19 ile ilgili insanlığın yanlış bilgilenmesinin en büyük sebebi olarak Trump’ı gösteriyorlar.

Gel de şimdi “Trump’ı hastanede öldürürler mi acaba” diye düşünme...! 

<p>Ezgi Aşık soruyor<span style='font-size: 1.6rem;'>, TürkMedya Ankara Temsilci Melik Yiğitel</span

Büyükelçilerden geri adım…

Rusya'da düzenlenen cenaze hizmetleri fuarından ilginç kareler

NASA açıkladı: Samanyolu galaksisi dışındaki ilk gezegen bulunmuş olabilir

İstanbul'da muhteşem yarımay manzarası