• $16,3375
  • €17,602
  • 970.404
  • 2450.84
3 Nisan 2021 Cumartesi

Sahtekarlık yarışı

Bin tane örneği var...

Hepsini sıralasak ansiklopedi olur.

Olmalıdır da.

Şimdilik 3 tanesiyle yetinelim.

Gül Taşlı Cenal...

Eşinin müftü olduğunu söylemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdiği videosu CHP'nin kampanya silahı olmuştu. Hani "Ben de Müslümanım 5 vakit namaz kılıyorum, benim kocam müftü biliyor musun sen, bir de bize utanmadan ahlak dersi veriyorsunuz" diyen!

Hatırladınız.

Gül Taşlı Cenal aslında CHP Burhaniye İlçe Başkanı Faruk Cenal'ın eşiydi. Faruk Cenal "müftü" değildi. Burhaniye'de "bar işletmeciliği" yapıyordu. Gerçek ortaya çıkınca "videoyu aile içinde şaka amaçlı çektiklerini yeğeninin bu görüntüleri kendisinden habersiz sosyal medyada paylaştığını" söyledi ve gündemimizden defolup gitti.

Yıldız Bacıoğlu...

"Viskici Teyze" diyelim de herkes hatırlasın.

Kameralar karşısında "açım, torunuma süt alamıyorum, bir dilim ekmeğe muhtacım" demişti.

Sonra...

Sosyal medyaya fotoğrafları düştü. Torununa süt alamayan Yıldız Bacıoğlu meğer pahalı viskilere para yetiştirebiliyormuş. Bu rezaletin altında "Veli Ağbaba imzası" vardı. Viskici Yıldız Teyze'yi kameralar karşısına çıkartan oydu. Veli Ağbaba CHP'nin önemli isimlerinden...

CHP Genel Başkan Yardımcısı, CHP Malatya Milletvekili, CHP Emek Büroları Koordinatörü, CHP Esnaf ve Sanatkarlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı... Skandalın ardından "ne olmuş canım, viski hediyeymiş zaten" gibi tuhaf bir açıklama yapıp işin içinden sıyrılıverdi.

Her seçim öncesi "siyasi ahlak yasası" çıkartacağını vaat eden Kılıçdaroğlu yardımcısı Veli Ağbaba'yı hesaba çekip "ne iş" diye sormadı!

Böylelikle bu tür sahtekârlıklara "genel başkan düzeyinde" onay çıkmış oldu.

Yüksel Temur...

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Konya ziyareti sırasında kaydedilen "mağdur esnaf" videosundaki şahıs...

Açlık, perişanlık edebiyatı yapıyor.

Suriyeli göçmenlere nefret kusuyor.

Akşener bu Yüksel Temur'un görüntülerini resmi twitter hesabında "Bak Sayın Erdoğan, konuşan dış güçler değil, teröristler değil... Konuşan, en son seçimde sana güvenmiş, oy vermiş Konyalı bir vatandaşımız. Seni seçmiş vatandaşlarının sesine kulak ver..." ifadeleri eşliğinde yayınladı.

Sonra...

Ak Parti sosyal medya koordinatörü Ömer Arvas "Meral Hanım her ne kadar 27 Mart'ta kutlanıyor ama biraz gecikmeli de olsa Dünya Tiyatrolar Gününüzü kutlarım" diyerek "mağdur esnaf" rolündeki Yüksel Temur'un gerçek durumunu ifşa etti.

Birbirinden pahalı araçlar ile çekilmiş fotoğraflar.

Sahip olduğu restoranın tanıtım afişi...

Her biri, "açlığı" değil de "açgözlülüğü" yansıtan pozlar...

Türkiye'de tek bir Suriyeli kalmamasını isteyen Yüksel Temur'un daha önceki videolarından birinde "işten çıkarma yasağını" yerden yere vurduğunu gördük.

Yanında çalıştırdığı insanları da tıpkı Suriyeli göçmenler gibi kovmak istiyor.

Herkesi kovacak ve memleket kendisine kalacak.

Tatlı kazancıyla, lüks araçlarıyla zevk sefa pozları verecek...

Sanki küresel Kovid-19 salgınından etkilenen tek ekonomi Türkiye ve kayba uğrayan tek ticaret erbabı kendisiymiş gibi vicdanını off konumuna getirip yalan konuşmaktan utanmayan, varlığının bir nebze azalmasını "yokluğa mahkum" kalmışların dramından daha büyük bir felaketmiş gibi anlatırken yüzü bile kızarmayan bu adamı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkatine "örnek vatandaş" diye sunabildi.

Bunun adı "Sahtekârlık yarışı"dır.

Bakalım bayrağı yarın kim taşıyacak?

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu