• $8,8739
  • €10,3671
  • 496.306
  • 1385.1
8 Ağustos 2021 Pazar

PKK SOYTARILARI!

Özelde Erdoğan ve Ak Parti nefretini temelde öz kültür ve medeniyetimize düşmanlığı çağdaşlık sanan zevat "Sanatçı Girişimi" adını verdikleri bildiri ile gündemde... Başta CHP olmak üzere muhalefetin "çırpınışlarını" görüyorlarmış ama toplum daha etken, daha güven ve cesaret verici, sözden çok "eyleme" dönük etkinliklerin beklentisi içindeymiş, bu uğurda her türlü "özveriye" hazırlarmış. Açıkça "Gezi ayaklanmasında olduğu gibi ortalığı yakıp yıkma çağrısı" yapıyorlar. Bildirinin zamanlamasına dikkat! PKK "Kazdağları'nı yakmakla" tehdit etti bugün de bunlardan "eylem" çağrısı geldi. "Yıkım" çabaları sonuçsuz kaldıkça daha da hırçınlaşacaklar. Kaşıyacaklar. Tahrik edecekler. Türkiye'den yana olanlar eylem ve söylem disiplinini elden bırakmadıkça sonuç alamazlar.

TÜRKİYE BAŞARIYOR

Bu yazının kaleme alındığı saatlerde Türkiye yurt genelinde çıkan 225 yangından 220'sini söndürmüş durumdaydı. Siz bu satırları okurken belki geriye kalan 5 yangın da büyük ölçüde kontrol altına alınmış olacak. Bunun adı başarıdır. Dünya'da devam eden tüm büyük yangınlara ve sonuçlara bakın. Gerçek ortada. Büyük bir özgüvenle her ortamda "Türkiye yangınlarla mücadelede Dünya'nın en başarılı ülkesidir" denmelidir!

AYRANIM DÖKÜLMESİN SİYASETİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den yangınlarla ilgili "belediyelere yasal sorumluluklarını hatırlatan" açıklamalar geldi. Özetle "yerleşim yerlerinde (EVET YERLEŞİM YERLERİNDE) yangınlarla mücadele görevi belediyelere aittir" dediler. İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bu sözü aldı, evirip çevirdi "yangınlarla ilgili sorumluluğu belediyelere pas etme çabalarını derin bir acizlik olarak görüyorum" dedi. Başkan Erdoğan ve Bakan Pakdemirli'nin açıklamalarındaki "YERLEŞİM YERLERİNDE" ifadelerini saklayınca sanki gerçeği değiştirebileceğini sanıyor. Yasalar ve yönetmelikler ortada... Eğer orman alanında başlayan yangın "YERLEŞİM YERLERİNE" sıçrarsa mücadele Büyükşehir Belediyesi'nin yetki alanına girer. Bunu anlamamak için herhalde "CHP'li Belediye Başkanı" olmak gerekiyor. Son günlerde çıkan yangınlara baktığınızda eğer kör değilseniz orman alanlarında başlayıp "Büyükşehir Belediyelerinin yetki alanındaki mahallelere" sıçradığını görürsünüz. Eğer CHP'nin yasa bilmez, yönetmelik tanımaz belediye başkanları "YERLEŞİM YERLERİNDE" yangınla mücadele görevinin belediyelerde olmadığını zannediyorlarsa ya da böyle olmasını istiyorlarsa işin adını koymak lazım. İlgili yasa ve yönetmelikler değiştirilir, CHP'li Belediye Başkanları'nın kabul etmediği "YERLEŞİM YERLERİNDE YANGIN İLE MÜCADELE" görev ve yetkisi ellerinden alınır. Yok öyle "ayranım dökülmesin..." bedavacılığı...

AKŞENER'DEN VATANDAŞA BEDDUA!

En güzel Bülent Ersoy söylemişti ama galiba İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener bayrağı devralacak. Vatandaşın "Kılıçdaroğlu ile kol kolasınız" eleştirisine "hakkımı helal etmiyorum, cehennemde cayır cayır yanacaksın" kıvamında tepki göstermek de nedir! Akşener vatandaş ziyaretlerini saz heyeti eşliğinde yapıp "BEDDUA" şarkısını söylemeye başlarsa şaşırmayalım.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Üsküdar Belediyesi 2021-2022 kültür sanat sezonuna, dünyaca ünlü

Üsküdar'da Evgeny Grinko rüzgarı

Türkiye'deki şehirlerin isimleri nereden geliyor? İşte sizin memleketinizin hikâyesi

Adana'da 263 milyon 400 bin kaçak makaron ele geçirildi

Nükleer enerjili süper bilim yatının geceliği 1 milyon dolar olacak