• $9,5736
  • €11,149
  • 555.927
  • 1492.93
27 Haziran 2021 Pazar

Kopya cinayetler ve seri katiller!

Bugün Kanal İstanbul'a karşı çıkanlar kim?

Dün İstanbul Havalimanı'na itiraz edenler.

Ne diyorlardı?

-Yeri yanlış, rüzgar nedeniyle buraya uçak bile inemez!

Başka?

-İstanbul'un su havzaları yok olacak!

Kulağa daha dolgun gelen itirazlar yok muydu?

Olmaz mı!

-Yeni havalimanı projesi ekolojik-jeolojik kriterler, zemin özellikleri, kazı ve dolgu alanları, kent bilimi ve uçuş güvenliği açısından kabul edilebilir değildir!

Bir tane daha var unutulmaz...

-Halkla inatlaşan, bilimle zıtlaşan iktidar faturayı bu millete ödettiriyor. Mühendislere değil müteahhitlere göre iş yapıyorlar. İstanbul havalimanının kış şartlarında kullanılması felaketlere davetiye çıkarıyor!

Kim bunlar?

Açar bakarsınız, hepsi kayıtlı.

Rezil oldular ama ortalıktan kaybolmadılar. Kendilerine "ömür boyu ağırlaştırılmış utanç cezası" vermediler. Bunları geçtik, çıkıp "hata ettik, kamuoyunu yanlış yönlendirdik, özür diliyoruz" deme ihtiyacı bile hissetmediler. Bunları konuşturanlar da "gelin bakalım şimdi anlatın" demediler. İnanın, o yerden yere vurdukları İstanbul Havalimanı'nın konforundan en fazla onlar istifade ediyorlar.

İstanbul Havalimanı için "Uçmayan uçakların, olmayan yolcuların parası vatandaştan çıkacak" demişlerdi değil mi?

Ne oldu?

Yoğunluğu ve hizmet kalitesi ile Avrupa'nın zirvesine yerleşen İstanbul Havalimanı'ndan devletin kasasına para akıyor. İstanbul'un su havzaları olduğu yerde duruyor. Bilim adı altında ortaya sürdükleri ne kadar yalan varsa hepsi balon gibi patladı. Bunu biliyorlar çünkü yaşayıp görüyorlar ama yüzleri kızarmıyor. Dün İstanbul Havalimanı hakkında atıp tutukları ekranlarda, sayfalarda yeniden boy gösterebiliyorlar. Çünkü kimse "tanıyın bu sahtekarları" demedi, demiyor. Hesap vermeyecek olmanın, sorumsuzluğun rahatlığı içindeler ve şimdi de Kanal İstanbul'u öldürmenin peşindeler. İstanbul Havalimanı için söyledikleri ne varsa hepsini birebir aynı cümlelerle bu kez "Kanal İstanbul yapılmasın" diye tekrar ediyorlar. Vatana, millete faydalı her çabayı daha doğmadan boğmak için çıldırıyorlar.

"Seri katil" gibiler.

Geçmişten bugüne yerli ve milli kazanımlara karşı işlenen tüm "kopya cinayetler"in zihniyet ortakları bunlar. Türkiye'yi büyütme, kalkındırma çabalarını baltalamaktan başka iş, eser ve hizmet adına ortaya koyabildikleri hiçbir şey yok, olmadı, olamaz.

Zihniyet belli: İktidarsa yapmaz, muhalefetse yaptırmaz.

Dün İstanbul Havalimanı.

Bugün Kanal İstanbul.

Aynı kızarmaz yüzler.

Aynı boş itirazlar.

Kopya cinayetler.

Seri katiller.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı