• $8,4026
  • €9,9768
  • 489.224
  • 1408.81
20 Haziran 2021 Pazar

Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü filmi

Tarih: 17 Haziran Perşembe...

Yer: CHP'nin yayın organı Halk TV'nin stüdyosu...

Canlı yayın konuğu Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu...

Soru soran gazeteciler alışık oldukları gibi yönlendirme sorularla pas verecekler, Karamollaoğlu da beklendiği şekilde iktidara gol atacaktı.

Açıkçası ekran karşısına bu beklentiyle oturdum ama yayın sırasında kurgu çöktü.

Karamollaoğlu atılan pasları iktidar tarafına değil taca, kornere hatta Millet İttifakı'nın kalesine doğru göndermeyi tercih etti.

Örneğin "Gül, Davutoğlu ve Babacan'ın kopuşu Ak Parti'de yüzde 30'luk bir çözülmeye yol açar diye düşünüyordum, olmadı" dedi.

Önemliydi.

"Millet ittifakında kalıp kalmama konusundaki görüşümü seçim ortamına girilinceye kadar açıklamayı doğru bulmuyorum" sözü ise yeni bir duruma işaret eder gibiydi.

Karamollaoğlu'nun anlattıkları bunlarla da sınırlı değildi.

Kılıçdaroğlu ile aralarında geçen bir olaydan söz etti.

Özellikle not aldım.

Birlikte film izlemişler.

Evet, Kılıçdaroğlu, Temel Bey'i davet edip bir film izletmiş.

Filmde CHP'nin başörtüsü düşmanlığını açıktan sergilediği döneme ilişkin sahneler varmış.

Kılıçdaroğlu "Bunlar yanlıştı" demiş ve "Biz artık CHP olarak başörtüsü düşmanlığı yapmayacağız" diyerek güvence vermiş.

Hatta o filmde Merve Kavakçı'ya reva görülen zulmün görüntüleri de varmış.

Temel Karamollaoğlu Halk TV'nin canlı yayınında 28 Şubat sürecinde Merve Kavakçı'nın yaşadıklarına birebir şahit olduğunu söyledi. O zulmün yeniden gündeme gelme ihtimalinin dindar, muhafazakar insanları endişelendirdiğinden söz etti.

AK Parti eleştirisi adı altında İslam düşmanlığı yapıldığına dikkat çekti, kendisine soru soran gazetecilerin yüzüne bakıp "yapmayın bunu" dedi.

"Gerçek insan hakları Müslümanların olduğu yerde vardır" çıkışı ise bardağı taşırdı. Gazetecilerden biri bu sözünden sonra "Madımak otelde insanlar yakıldı, siz de oradaydınız" diyerek Karamollaoğlu'na yüklenmeye başladı.

Madımak yangını etrafı sarabilirdi ama moderatör "Temel Bey uçağa yetişecek" diyerek ortamı soğuttu.

Temel Karamollaoğlu'nun 17 Haziran gecesi Halk TV'deki konuşmasından saatler sonra yani 18 Haziran sabahı CHP'li Özgür Özel FOX TV canlı yayınına çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Biden ile yaptığı görüşmesinde mütercim tercüman olarak görev yapan Fatma Gülhan'a "vampir" diyerek hakaret etti.

Merve Kavakçı başörtüsü meselesinin sembol ismiymiş. Kızı Fatma Gülhan'a devlet kademesinde özellikle görev verilmiş. Bu durum cumhuriyet ile hesaplaşmaymış hatta cumhuriyetten öç almakmış.

Bu "zaman ayarlı saçmalama" ister istemez akıllara "acaba Özgür Özel'deki gevşeme ağzının yayları ile sınırlı kişisel bir durum mu yoksa Karamollaoğlu'nun Halk TV'deki ters köşelerine karşı CHP'nin kurumsal tavrını mı yansıtıyor" sorusunu getirdi.

Sadece bu değil.

Kılıçdaroğlu'nun Merve Kavakçı'ya yapılan zulme dair görüntülerin de yer aldığı o "CHP başörtüsü düşmanlığı yapmayacak" temalı filmi Gül, Babacan ve Davutoğlu'na da izletip izletmediği de merak konusu. Bir de, Kılıçdaroğlu o filmi sosyal medya hesabından yayınlasa nasıl olur?

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Sosyal medyadaki 'Help Turkey' provokasyonuna tepkiler sürüyor.

'Help Turkey' provokasyonuna 'Wedontneedhelp' karşılığı

Orman yangınlarında yaralanan hayvanlar tedavi ediliyor

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor