• $8,8539
  • €10,36
  • 498.397
  • 1396.33
7 Ağustos 2021 Cumartesi

Kılıçdaroğlu'na anlatır gibi...

Her şey çok kötü" korosuna "yerinde bilgilendirme hizmeti" verilmeli.

Bilmiyorlar. Bilmediklerini de bilmiyorlar. Mesele her neyse olay yerine götürüp kameralar eşliğinde bilgilendirme yapılmalı. Bakın, Kılıçdaroğlu önce "THK'daki uçaklar niye yatıyor" diye söylendi sonra THK'ya gidip durumu yerinde görünce çark ederek "THK'da uçabilecek uçak yok" dedi.

Yani bu yöntem sonuç veriyor. Devlet işi gücü bıraksın, 7 gün 24 saat oturdukları yerden muhalefet adı altında yalan uyduranları oradan oraya gezdirip bilgilendirsin. Bu işin başka yolu kalmadı!

KAZDAĞLARI TEHDİDİ!

Terör örgütünün yayın organındaki "Kürt'le barışmayan Kazdağları'nı kaybeder" manşeti sosyal medyada çok tartışıldı. PKK'nın açıkça Kazdağları'nı hedef gösterdiği yorumları yapıldı. Olabilir. Tam bu sırada Milas'taki CHP'lilerin HDP temsilcileri ile buluşup "yangına karşı mücadele" toplantısı yapmaları da enteresan! Bir sonraki toplantıya Kazdağları'nda betonarme villalar diken İmamoğlu'nun da katılması tam isabet olur!

BİLELİM

Anayasanın açık hükmü gereği yanan alanlar yeniden ağaçlandırılır başka amaçla kullanılamaz.

Muhalefetin "yangın yerlerine bina dikilecek" söylemi yalandır. Türk Hava Kurumu on yıllarca CHP zihniyetinin elinde çürümüş bir dernektir, devlet kuruluşu değildir. Muhalefetin "devlet niye THK uçaklarını onarmıyor" eleştirisi boştur. Bunları tekerleme yapıp her önüme gelene söylemeye karar verdim.

"HELP TURKEY" MUHALEFETİ VURDU

Atatürk "Global Call" yapıp yabancıya "gel Türkiye'yi kurtar" der miydi?

Böyle bir twit paylaştım.

Kanaat belirtmedim.

Sadece soru sordum.

Yediğim küfrün, uğradığım hakaretin haddi hesabı yok!

Bu twitin görüntülenme sayısı 7 milyon 800 bin...

Binlerce yorum gelmiş.

Kendilerini "Atatürkçü" olarak tanıtan profiller ağırlıklı olarak "Atatürk yaşasaydı böyle bir yangın kesinlikle çıkmazdı çünkü daha çıkmadan önlenirdi" görüşünde birleşiyor.

Atatürk döneminde hiç yangın çıkmadığını hatta çıkma ihtimalinin olmadığını düşünüyorlar.

İşin polemik tarafı bir yana "Help Turkey" operasyonunun her ne kadar iktidarı hedef almış olsa da aslında muhalefeti vurduğunu düşünüyorum.

Gündelik tartışmalar gelir, geçer.

Ama zihinlerde "Türkiye'deki muhalif kesimler CHP'nin başını çektiği siyasal muhalefetten umudunu kesmiş olmasa dünyaya çağrı yapmazdı" kanaati kalır.

Siyasal muhalefet kendisini "yok hükmünde" gösteren yurtdışı kaynaklı algı operasyonlarına gönüllü yazılmadan önce bunu düşünmeli!

ZİYA SELÇUK...

Kibarlık, beyefendilik, derviş meşrep tavırlar...

Ankara'daki bir köy okulundan çıkıp minibüs şoförlüğü yaparak tamamladığı eğitiminin ardından akademik başarılar, profesörlük ve nihayetinde Milli Eğitim Bakanlığı...

Beyoğlu Öğretmenevi'nde bir vesileyle tanıştığımız gün maruz kaldığı haksız ithamlara neden yanıt vermediğini sormuştum.

"Tarzım değil" demişti.

Millete hizmet ederken bir yandan da sert siyaset ortamlarında bile "Ziya Öğretmen" olarak kalabilmenin mücadelesini verdi.

28 Şubat sürecinde Erbakan Hoca'nın Talim Terbiye Kurulu Başkanı olarak üstlendiği zorlu görev ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki hizmetleri de unutulmayacak.

<p>Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in doğaya olan  tutkusu herkesçe biliniyor. Putin tatilini yi

Putin, Sibirya'da tatil yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Eylül 2021)

Koronavirüs kadar tehlikeli! Bu sorun erken ölüme sebebiyet veriyor!

Aydın'da heyecanlandıran gelişme! Giriş kapısı bulundu