• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
20 Şubat 2021 Cumartesi

Kılıçdaroğlu CHP'yi bitirecek!

HDP kapatılır mı? Kılıçdaroğlu son çıkışıyla "dert etmeyin ben varım" dedi.

Kime?

Hem PKK'ya hem de bu hain örgütü kullananlara...

Kimse kusura bakmasın!

Öyle konuşursan böyle anlaşılır.

Operasyonun hemen ardından HDP'lilerin neler söylediklerine bakın.

Kopyalayıp yapıştırdı ve diline aynı sözleri yakıştırdı.

Hem de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun operasyona ilişkin tüm bilgileri paylaşmış olmasına rağmen. Hatta görüşmenin sonunda "merak ettiğiniz başka bir şey var mı" diye kendisine sorulduğu halde!

Kandil'deki büyük baş teröristler "biz dağdayız ama fikirlerimiz CHP'nin yönetim katında" deseler yeridir.

Ağır mı bu sözler?

Evet ağır...

Ama Gara'da 13 şehidimizin katledilmesinden terör örgütü PKK'yı değil Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sorumlu tutması başka türlü nasıl izah edilir?

Eğer Gara'daki katliam yaşanmamış olsaydı "Yeni Anayasa" hazırlığını tartışıyor olacaktık. Daha güçlü ve daha mutlu bir Türkiye için tüm partilerin görüşlerini ortaya koymasını isteyecektik. Toplumsal sözleşmenin mümkün olan en geniş katılımla hayata geçirilebilmesi adına siyaseti uzlaşma arayışlarına teşvik edecektik.

Ama ne oldu?

Kılıçdaroğlu PKK'yı aklayıp Türkiye'yi karaladı. Ortak tavır gerektiren en hassas meselelerimizde bile o zehirli nefret dilinden vazgeçmeyeceğini gösterdi. Böylelikle daha kurulmadan "Yeni Anayasa Masası"nı dağıtacağının da işaretini verdi.

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan bilgilendirme için bakanlarını Kılıçdaroğlu'na göndererek hata mı yaptı?

Hayır...

Siyasette daha fazla görmek istediğimiz "şık" hareketlerden biriydi aslında. Ama bu nezaketin karşılığı o çirkin iftira olmamalıydı.

Muharrem İnce "Cumhurbaşkanlığı seçimini neden kaybettiniz" diye sorulduğunda önemli bir itirafta bulunmuştu. En büyük hatasının Afrin Operasyonu'nu yöneten Korgeneral İsmail Metin Temel hakkında "apoletlerini sökeceğim" ifadelerini kullanması olduğunu söylemişti. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli "Afrin'i geri alacağız" dedikten hemen sonra Muharrem İnce'nin o sözleri sarf etmesi ceza sahası içindeki en kusurlu hareketti ve seçmenden kırmızı kart gördü.

Not edelim.

Gara katliamı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ortaya atılan o çirkin iftira var ya... Sahibinin alnına çoktan bir kara leke gibi yapıştı. Çünkü kimse bunu bir dil sürçmesi, ayak dolanması ya da "ne olacak siyaset işte" diye geçiştirmez. Yani ciddi sonuçları olur.

Ne gibi?

Bir süre sonra CHP'lilerden "PKK ağzıyla konuşmamızın cezasını çekiyoruz" laflarını daha yüksek sesle duymaya başlarız. Eğer CHP, Kılıçdaroğlu'nun artık taşınamaz bir yük haline geldiğini görmemekte direnecekse kitlesel kopuşlara hazır olmalı.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak