• $13,5513
  • €15,1222
  • 777.583
  • 1983.18
8 Kasım 2020 Pazar

CHP'nin dayanılmaz sorumsuzluğu...

İzmir'i deprem vurdu. Yıkıldık, öldük, yaralandık. Depremin ardından herkes suçlandı, CHP›li belediyeler hariç. Neden? Çünkü CHP›liler öyle düşünmemizi istiyor. Utanmasalar “CHP’nin yönettiği belediyeler hiçbir zaman hiçbir şeyden sorumlu tutulamaz” diyecekler. Güçleri yetse Anayasa’nın değiştirilemez hatta değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddeleri arasında bunu da sayacaklar. Tamam, kabul, afet üzerinden siyaset yapılmaz, birlik, beraberlik ve dayanışma duyguları öne çıkarılır. Ama daha enkaz kalkmadan bin tane yalanla siyasi menfaat kovalayanları ne yapacağız? Sen belediye olarak kentsel dönüşüm ve deprem güvenliği ile ilgili hiçbir şey yapma sonra da çık meydana bütün gerçekleri ayağının altına alıp utanmadan “sorumsuzum” diye at, tut... Yere batsın böyle siyaset!

TRUMP “TOPAL ÖRDEK” OLMAZ

ABD seçimleri savaşa dönüşmek üzere. Biden önde götürse de Trump’ın pes etmeye niyeti yok. Önümüzde çok kritik bir 75 gün var. Zira Trump kaybetse bile 21 Ocak 2021’e kadar görevde kalacak ve tüm yetkilerini sonuna kadar kullanabilecek. ABD’deki sisteme göre Başkan seçildikten sonra hemen göreve başlamıyor. Bir geçiş süreci var. Bu 3 aylık geçiş döneminde eski başkana “topal ördek” diyorlar. Ama Trump’ın topal ördek gibi göllere dalacağını kimse beklemesin. ABD siyasetinin geleneklerini ters yüz etmesiyle ün yapmış birinden söz ediyoruz. Sadece ABD değil tüm Dünya “yok artık” diyeceği günlere hazır olmalı!

SERMAYEYİ KEDİYE YÜKLEMEK!

Trump sosyal medyayı silah gibi kullanırdı. Geleneksel medya ile “tweet atarak” dövüşürdü. Devran döndü o sosyal medya Trump’ı vurdu. ABD seçimlerinde sosyal medya platformları açıkça Biden’dan yana tavır sergiledi. Trump’ın mesajları sansürlendi. Bu durum Türkiye bağlamında da tartışılıyor. Soru şu: Acaba Türkiye 2023 seçimlerine giderken sosyal medya devleri benzer tavırlar sergileyecek mi? Üzerinde düşünmeye, tartışmaya değer bir soru...

MÜSLÜMAN DÜŞMANI AVRUPA

Fransa’da Peygamber Efendimize hakaret eden karikatürlere okuldaki tartışma sırasında karşı çıkan ve aralarında Türklerin de olduğu 10 yaşlarındaki 4 çocuk evleri basılarak gözaltına alındı. Avrupa medyası bunu “Çocuklar öğretmenlerini ölümle tehdit etmekle suçlanıyor” başlığı ile duyurdu. Siyasetinden, medyasına kadar her alanda gözü döndü Avrupa’nın... Müslüman düşmanlığı akıllarını kör etti. Avrupalı Müslümanlar dağınık durdukça baskılar daha da artacak. Hak, hukuk ve adalet mücadelesi için güç birliği yani yasal örgütlü mücadele şart. 

<p> </p>

Muhalefet liderleri neden Sedef Kabaş'ı savundu?

Lahiti açan öldü! Firavunun mezarında lanet mi var?

Türkiye'den vize istemeyen ülkeler hangileri? Vizesiz kaç gün kalınabiliyor

Her gün yumurta yerseniz ne olur? İşte cevabı