• $9,5471
  • €11,083
  • 550.744
  • 1509.2
9 Kasım 2013 Cumartesi

Kulüpler Yasası’nın çok acıklı hikayesi

Eski Gençlik ve Spor, halen Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay zamanında hazırlanıp TBMM’ye sevk edilen Kulüpler Yasası Meclis gündemine gelmek için sabırlı bekleyişine 7 YILA YAKINDIR devam ediyor.

Sporumuzda her önemli maç öncesi ve sonrası tırmanan şiddet olaylarına ek olarak, 3 Temmuz süreciyle de taçlanan şiddet, haksızlık, başkalarının kupasını gasp ve ’besleme’ kültürü herkesi teslim almış durumda.
Kontrolsüz Para Harcama Yetkilisi Yetiştirme Ve Koruma Derneği gibi kuruluşları idare etmekte bile zorlanan mevcut dernekler yasası ile milyar avroluk katma değer yaratan kulüpleri yönetmek, kediye ciğer kargolamaktan farksız.

3. SINIF DOLANDIRICILIK TİYATROSU

Zira, dernekler mevzuatına göre herhangi kötü niyetli biri, kulüpler üzerinden pekala türlü suistimaller yapabilir ve sıfır risk ile birkaç yılda milyon milyon euroluk ‘atma değerler’ yaratabilir.
Bu ülkenin en güvenilir spor adamları bile kendi başkanlarına ‘kefil olamam’ noktasında tahterevalli oynuyorsa bunun anlamı şudur; hepimiz replikleri bile merak edilmeyen figüranlarız.
Türkiye’de futbol denen temaşa; birkaç bin futbolcu, birkaç yüz teknik adam ve birkaç ‘kötü’ adam eliyle sahneye konan; izleyici sıralarının önemli kısmı da bedava bilet yoluyla ehlileştirilip ağız nahiyeleri kiralanmış seyircilerle tahkim edilen 3. Sınıf bir dolandırıcılık tiyatrosudur.
Bu tiyatronun en sadık ve uysal izleyicileri;
‘Siyaset’ aşkına meftun politikacılar, tiyatronun katma değerinden ‘konfor’ derleyen kimi yüzsüz medya figürleri, yöneticiliği birkaç okşanmış yanak hazzı ve esnaf kurnazlığı kıvamında yaşayan ufku dar lemsalar başta olmak üzere,
Hepimiziz!
Sarısı mavisi, bordosu laciverti, siyahı yeşili, kırmızısı beyazıyla renk renk kaybedenler kulübü üyeleri
Hey sen Beşiktaşlı kardeş, sen Bursasporlu can, sen Trabzonsporlu serdengeçti, sen Galatasaraylı özgüven anıtı, sen Fenerbahçeli “muhteşem kaybeden”, sen Göztepeli , sen Tarsus İdman Yurdulu, sen Es Esli, Ordulu, Mardinli, Erzurumlu, Aydınlı!
Sen olmasan bu güzel oyunun hiçbir anlamı kalmaz. Ama sen varsın ve hiçbir anlamın yok!
Kapiş?

<p>Onlar Türkiye'nin Vurcu İHA'sı. Mehmetçiğin  kötü gün dostu. Yerli ve milli İHA sistemi Kargu.</p

Kargu Vurucu İHA'lar Teşkilat dizisinde marifetlerini sergiledi

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu