• $8,8742
  • €10,3677
  • 495.739
  • 1384.43
13 Ocak 2018 Cumartesi

Yenikapı ruhuyla istiklal yürüyüşü

AK Parti- MHP ittifakı netleşiyor. Atılan adımlar ayrıntılarıyla ete kemiğe bürünecek. Bu beraberliği belirleyen temel faktör,15 Temmuz direnişiyle oluşan bilincin kararlılığı ve inancıdır. Bunun da en temel aktörü,o gece canını verip, istiklalini ve demokrasisini teslim etmeyen Türk milletidir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Yenikapı ruhunun gereğini yapıyoruz” demesi bu durumu açıkça ortaya koyuyor. Bu beraberliğin adının milli mutabakat olmasının nedeni de bu noktada saklı. 15 Temmuz sonrası ülkenin tüm beldelerine yayılan istiklal ve demokrasi nöbetleri Yenikapı büyük buluşmasında taçlanmış, küresel sömürü baronlarına ve onların maşalarına bu toprakların işgal edilemeyeceğinin dersini vermiştir.

MHP lideri Bahçeli’nin Yenikapı’daki duruşuyla, konuşmasıyla Yenikapı ruhuyla nasıl hemhal olduğunu unutmuş değiliz. Bu ittifakın tohumları, Yenikapı’da yeniden başlayan istiklal yürüyüşüyle ekilmiştir. Bu yürüyüş, Türkiye’nin yükselişini türlü şer hamleleriyle engellemeye çalışanlara karşı devlet-millet buluşmasının tunç olma halidir.15 Temmuz direnişini gölgelemeye çalışanların rahatsızlığı da bunun içindir.

Bu ittifakın rahatsızlığını yaşayanların huzursuzluk kaynağı, 2019 planlarının zedelenmesi kaygısıdır. Bu kaygı şimdiden alevlenerek, küresel baronların üreterek sahaya sürdükleri “Erdoğan düşmanlığı” kirli ve karanlık projesinin 2019 da başarısız olacağının hırçınlığına dönüşmüştür.

15 Temmuz direnişini “kontrolü darbe, tiyatro “diyerek kıymetsizleştirmeye, karalamaya yeltenen zihniyet, bu ittifakın içeriğini ve gayesini, bilinçli olarak çarpıtarak, başka yönlere çekme gayretindedir. Bu zihniyetin kalemşorları ve ekran yüzleri şimdiler de telaşla bu birlikteliğin rahatsızlığıyla her iki partiye gönül verenlerin zihinlerini bulandırarak, kışkırtmanın çabasındalar.

Bu çevreler 2019 hedeflerini; 15 Temmuz gerçekliğinden, FETÖ ve onun küresel efendilerinin Türkiye’yi kuşatma çabalarından, terör maşalarıyla ülkenin ve milletin geleceğine ipotek koyma gayretlerinden bağımsız tutarak, küresel baronların desteğine yaslanmış durumdalar. Onlar için ülkenin beka sorunu değil Batı’nın Türkiye’ye ayar vermeye alışmış çevreleriyle sorunlu ilişkileri var. Kendilerine göre onlar bu durumu düzeltecek olanlar. Nasıl mı? Açıkça söyleyemeseler de teslim olmaktan başka çareleri yok.

Ne bu ülkeyi onlara, ne de küresel baronlara teslim edeceğiz...

Yeniden milli mücadele başlamıştır... Yeniden istiklal yürüyüşü hızlanmıştır... Allah yar ve yardımcımız olsun...

<p>Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, Kıbrıs'ta iki devletli çözüme 'açık

Rum lider Anastasiadis çözüme 'Hayır' dedi

Türkiye'deki şehirlerin isimleri nereden geliyor? İşte sizin memleketinizin hikâyesi

Adana'da 263 milyon 400 bin kaçak makaron ele geçirildi

Nükleer enerjili süper bilim yatının geceliği 1 milyon dolar olacak