• $13,4421
  • €15,2571
  • 773.69
  • 1809.65
14 Şubat 2017 Salı

Yenikapı ruhundan kopanlar, referandum ve FETÖ

Referandum sürecine yönelik FETÖ' nün karanlık ve kirli networkü, şer seferberliği içinde. İçerideki deşifre olmamış unsurları ve istikbal beklediği bazı siyasi aktörler sahaya sürülmüş durumda.

Bunlardan bir kısmının,15 Temmuz suskunluğu ve ürkekliğinden sıyrılarak, çok üst perdeden referanduma dair reddiye propagandistliğine soyunmaları dikkat çekicidir.

Bilhassa MHP seçmeni üzerinde özel bir çalışma yapıldığı anlaşılıyor. Siyaset kurumunun birçok cenahından FETÖ' nün kripto unsurları bütünüyle kazınmadığından referandum sürecinde açık- gizli pozisyon almaları mümkün oluyor. Bu noktada en ayırt edici husus,15 Temmuz'a nasıl yaklaşıldığında saklı. Bu ayrım, darbe girişimini açıkça benimseyenlerle-direnenler arasında değildir. Zira o geceden muzaffer çıkan Türk milletinin istiklal ve demokrasi direnişinin karşısında kim hangi güçle darbenin açıkça yanında yer alabilirdi. Esas olan büyük direnişin arkasına gizlenenlerin varlığı ve bunun bilinmesidir.

Büyük direnişin arkasına gizlenenler, gecenin rengine göre pozisyon almayı bekleyenlerdi. Bu gruba bazı siyasi aktörlerde dâhildir. Seçim yoluyla bir türlü bilek bükememenin biriken kör gözlü hırsın ve bu hırsın beslediği "Erdoğan düşmanlığının" refleksi, o gecenin gidişatına bağlı olarak açığa çıkmayı bekliyordu. Ancak vatan ve istiklal adına milletin canı pahasına duruma el koymasıyla bu saklı heves açığa çıkamadı.

Kursaklarında bu hevesin ağırlığıyla gizliliklerini muhafaza ederek, halkın direnişinin kıvamında ve yaşanılanların ağırlığı oranında bu çevrelerden ne tatmin edici bir mücadele gelmiş ne de kuvvetli bir FETÖ karşıtlığı ve ne de doğru bir 15 Temmuz değerlendirmesi yapılmıştır. Üstelik geniş halk kitleleri, 15 Temmuz sonrası ülkenin tüm meydanlarında günlerce demokrasi ve istiklal nöbetleri tutmuş, Türkiye düşmanlarına, ihanet şebekelerine ve onların arkasındaki küresel efendilerine karşı birliğimizin, dirliğimizin, bağımsızlığımızın sembolü al bayraklar ellerden düşmemiştir.

Bu süreç Yenikapı'da taçlanmış, devlet-millet bütünleşmesi ve birliği "Yenikapı Ruhu" olarak bayraklaşmıştır. Bu ruhun ayakta kalması gelecek inşasının çimentosudur. Bu ruhun hayat bulması yarınının teminatıdır.

Bu ruh ki; devlet-millet bütünleşmesiyle ülkenin tüm kurumlarının yerli-milli karaktere kavuşarak, içindeki ihanet şebekesinin tüm açık- gizli unsurlarının kökünün kazınması ve bu direnişten büyük bir dirilişle yeniden yapılanma, yeniden inşa sürecinin başlamasının altyapısıdır.

Yenikapı ruhu; bu ülkeyi ayrıştırma gayesi güdenlerin toplumda yapay kutuplaştırma çabasını ortadan kaldıran, yerlilik ve millik saflaşmasını belirginleştiren iklimin adıdır.

Türkiye'yi yeni yönetim sistemine götürecek olan referandumun altyapısı, ilham kaynağı, motivasyonu, iklimi Yenikapı ruhudur.

Bu ruhtan kopanlar, bu ruhu benimsemeyenler FETÖ' nün kucağındadır. Bu ihanet kucağı; içeriden, dışarıdan açık-gizli her yol ve teknikle referandum sürecinde her türlü çabanın içindedir. FETÖ ihanet şebekesinin ve onunla konsorsiyuma giren tüm terör örgütlerinin kökü kurutuluncaya kadar bu ülkede yapılan her seçim, her sandık; milli seferberlik, milli mücadele, istiklal ve istikbal mücadelesi sandığı olacaktır.

16 Nisan'da da öyle olacaktır…

<p>Peki, Türk Devletleri Teşkilatı'nın hedefi ne? Erdoğan'ın Türkmenistan ziyareti teşkilat için yen

BAE ile yeni dönem... Mısır ve İsrail ile ilişkiler normalleşir mi?

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor