• $32,8427
  • €35,3082
  • 2489.66
  • 10739.9
28 Mart 2023 Salı

Türkiye'nin seçimi, dünyanın en önemli seçimi. Neden mi?

Türkiye seçime hazırlanırken, emperyalist odaklar, sömürü ve terör baronları da boş durmuyor. Terör örgütleri ve onların siyasi uzantıları eliyle Türkiye'yi sıkıştırmaya devam ediyorlar.

Şimdi de Fransa'da terör örgütü PKK/YPG mensupları Senato'da ağırlandı, sözde onur madalyası ile ödüllendirildi.

Fransa Senatosu'nda düzenlenen bir etkinliğe, omurgasını terör örgütü PKK/YPG'nin oluşturduğu SDG mensupları davet edildi.

Skandal resepsiyona çok sayıda Fransız senatör ve politikacı da katıldı.

Teröristler, Fransa Senatosu'nda alkışlandı. Yapılan konuşmalarda terör örgütünün eylemleri takdir edildi, DEAŞ ile mücadelede PKK/YPG'ye desteğin sürdürüleceği mesajı verildi.

Daha da ileri giden Fransız Senatosu, terör örgütü PKK/YPG üyelerine sözde onur madalyası verdi.

Aslında şaşırtıcı bir durum yok. Ancak herkesin bu gerçekleri görerek davranması şart. Bilinmelidir ki; bu hamleler aslında Türkiye'nin dış cephesine değil, asıl iç cephesine yönelik hamlelerdir, iç cepheyi kuşatma çabasıdır. ABD'nin başını çektiği bu emperyalist refleks, seçimi kendince 100 yılık fırsata dönüştürmenin çabasında.

PKK/PYD-YPG terör anatomisinin Türkiye'deki siyasi kolu HDP üzerinden iç cepheyi kuşatmanın çabasındalar. Peşe peşe HDP'li sözcülerden bugünlerde gelen açıklamalar, seçime ilişkin iç cepheyi kuşatmanın çabaları olarak görülmelidir.

HDP'li Sırrı Sakık, katıldığı bir yayında, HDP'ye bakanlık verileceğine ilişkin iddialara yönelik olarak; "Bizim küçük hesaplarımız yok. Biz bu sistemi değiştireceğiz. Biz masada oturup bir bakanlık, bir milletvekili veya cumhurbaşkanlığı yardımcılığı değil. Biz yüz yıllık Cumhuriyet'i değiştireceğiz. Önümüzdeki dönem özgürlük yılı olacak. Bu özgürlüğü birlikte inşa edeceğiz. Kimlerle inşa edebileceksek onlarla da oturup konuşacağız " diyerek, meydan okumuştur. Terör partisi olan HDP acaba 100 yıllık Cumhuriyet'i nasıl değiştirecekmiş?

Dün olduğu gibi bugün de siyaset zemininde konumlanma değil dertleri, dertleri sistem değiştirmek, statü elde etmek, dertleri hükümet olmak değil, emperyalist destekli devlet olmak. Suriye'nin kuzeyinde kurulmak istenen emperyalizmin garnizon devletçiğine eklemlenecek bir yapıyı oluşturabilmek. Emperyalizmin istediğini yerine getirmek ve böylece bölgenin tüm mazlum halklarını birbirine düşman kılarak, küresel sömürüye uygun bir coğrafi alan oluşturmak.

Demirtaş daha önce bunu ifade etmişti; "mesele demokrasi değil, mesele statü meselesidir" demiştir. Suriye'nin kuzeyinde yapılanları örnek göstererek söylediği bu sözler çukur terörünün başladığı döneme denk geliyordu.

Bugün de aynı çizgiyi yeniden harekete geçirmenin heyecanındalar. Seçimin onlar için anlamı budur. 6'lı masaya verilecek desteğin karşılığı; öncelikle operasyonların durdurulması (tezkereye hayır oyu vermiş CHP yönetiminin verdiği cesaretle), belediyelerde PKK terör örgütünün ağırlığının yolunu yeniden açabilmek için kayyumların kaldırılması ve giderek yerel özerklik adımlarının atılmasıdır.

Hepsi için siyasi zeminin yolunu Kılıçdaroğlu ve 6'lı masa açmıştır.

Seçime giden süreçte CHP cenahından yapılan bazı açıklamalar dikkat çekici. Örneğin CHP'nin bir parti meclisi üyesi TV ekranlarında; hesaplaşacağımız kitleler var" diyebiliyor, bir başka CHP milletvekili aday adayının FETÖ'cü Hakan Şükür'e twitterda ; "Az kaldı, ekmeğimize kan doğrayanlara inat, aşuremizi kaynatacağız, tadından yenmeyecek" diyerek FETÖ'ye selam çakıyor.

PKK ve FETÖ 6'lı masayla umutlanıyor, heyecana kapılıyor. Tüm bunlar yaşanırken Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğini açıklayan HÜDAPAR üzerinden perdeleme yapılmaya çalışarak, bu gerçeklerin enine boyuna irdelenmesi istenmiyor.

Emperyalizmin iç cephe kuşatmasının yeni kirli planın parçası olan bu durum, aslında bir gerçeği de ortaya koyuyor.

O gerçek; bu seçimin ABD gazetelerinde yazıldığı gibi dünyanın en önemli seçimi olduğudur.

Dünyanın en önemli seçimidir ama ABD'nin beklentisinden farklı olarak, emperyalist kuşatmayı yarmak için, dünyanın mazlumlarına umut olmaya devam etmek için, insanlığa karşı suç olan teröre destek olan ülkelerin beklentilerini boşa çıkarmak için, Türkiye'yi denizlerden uzak tutma çabasını yok etmek için, tam bağımsız Türkiye mücadelesinde anti-emperyalist ruhu, Çanakkale ruhunu yaşatabilmek için dünyanın en önemli seçimidir.

<p>19 yaşındaki Arda Güler, Avrupa Şampiyonası tarihinde gol  atan en genç oyuncu oldu.</span><br></

Tahtın yeni sahibi Arda Güler!

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!

Dünya bizimkileri konuşuyor! ''Türkler mücevherine güvendi''