• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
5 Ekim 2021 Salı

Türkiye'nin hasımları her yolu denemeye devam ediyor

2023 seçimine yaklaşılırken, Türkiye'nin hasımları pozisyon almaya devam ediyorlar. Bugüne değin her yolu denediler. Kalkışmalar, kışkırtmalar, darbe girişimleri, iftiralar, karalamalar, yıldırmalar peşi sıra sahneye konuldu. Direnildi, mücadele edildi, püskürtüldü.

Pes mi ettiler? Hayır. Yine sahnedeler. Yine Türkiye'nin geleceğine hükmedebilmenin ısrarındalar.

PKK terör örgütü eliyle; Türkiye'nin de birliğini hedef alan Suriye'de bir garnizon devletçiği oluşturma kararlılıkları sürüyor. Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi Antalya Körfezi'ne sıkıştırma arzuları devam ediyor. Savunma sanayiindeki alınan mesafeyi köreltebilmenin gayreti eksilmiyor.

Tabii tüm bunların direnç odağı kabul edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan niyetler de hiç eksilmiyor. Esasen bütün dertlerinin nedeni de bu noktada düğümleniyor. Türkiye'nin Türkiye'den yönetilmesinin rahatsızlığının dışa vurumu Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığında tezahür ediyor.

Bilinmelidir ki, emperyalist güçler için kontrol edilemeyen lider; otoriterdir, denetlenemeyen ülke; demokrasi dışıdır. Bu yıpratma refleksi hiç değişmemiştir. Emperyalizm için makbul lider; boyun eğendir, direnemeyendir, söz dinleyendir, kendi ajandasında yazılanlara göre verilen rollere aykırılık taşımayandır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan rahatsızlığının kaynağının özü de budur. Otoriter yakıştırmalarının, demokrasi dışı etiketlemelerinin sebebi; tam bağımsız Türkiye davasındaki direnci, inadı, mücadele azmidir.

Şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlığı üzerinden algı yaratarak, yine onu etkisizleştirmenin gayreti içindeler.

ABD derin devletinin Dış İlişkiler Konseyi (Council on Foreign Relations) adlı düşünce kuruluşunda Ortadoğu ve Türkiye politikaları uzmanı olarak çalışan Steven Cook, Erdoğan'ın sağlık durumunun kötü olduğunu ve 2023 seçimlerinde aday olamayabileceğini iddia etti.

Dedik ya her yolu deniyorlar diye. Bakınız şimdi de hastalık dedikodusuyla Türkiye'yi Türkiye'den yönetilemez kılmanın yeni denemeleriyle meşguller. Türkiye'nin iç cephesine fitne sokabilmenin arayışındalar. Türkiye'yi kimin yöneteceğine kendileri karar vermek istiyorlar.

Türkiye 'e direnç ve kararlık gösterebilecek her yapıya nifak sokmanın çabasındalar.

ABD'nin derin yapısı şimdi de Ülkü Ocakları'nı hedef alıyor. ABD Temsilciler Meclisi, Ülkü Ocakları'nın bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını da öngören 2022 ABD Ulusal Savunma Yetki Yasası'nı kabul etti. Buna göre; 2022 ABD Ulusal Savunma Yetki Yasası'nın Temsilciler Meclisi'nde onaylanan metninde, Bozkurtlar/Ülkü Ocakları'nın bir terör örgütü olup olmadığı hakkında ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından rapor hazırlanmasını öngören bir madde yer aldı.

Her şey çok açık değil mi? Türkiye'nin direncini kırmak için hasımlar ve dostları işbaşında. FETÖ ve PKK/PYD-YPG terör örgütlerine analık-babalık yapanlara bakar mısınız?

Türkiye'nin bağımsızlığına darbe vurmak için her yola başvurmanın pervasızlığı içinde kıvranıyorlar.

Bu pervasızlığın vardığı noktadan nasiplenmek isteyenler, bilmelidirler ki, tam bağımsız Türkiye davasında asla geri adım atmayacağız.

İçimizdeki muhiplerine güvenerek, heveslenenlerin bir kez daha hevesleri kursaklarında kalacak. Yılmayacağız, pes etmeyeceğiz.

<p>Denizli'deki suç örgütü operasyonunda yakalanan 21 şüpheliden 17'si tutuklandı. </p><p>İl Emniyet

Suç örgütüne yönelik operasyon: 17 kişi tutuklandı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi