• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
4 Ocak 2022 Salı

Tam bağımsız Türkiye davasının sağlam iradesi

2022 yılında büyük bir mücadelenin içinde olacağız. Önceki yıllardan birikenlere ilave olarak yenileri de eklenecek ve tam bağımsız Türkiye davasının zedelenmesine yönelik hamleler eksilmeyecek.

Neden mi? Çünkü;

Türkiye uluslararası güç mücadelesinde, haklarını koruyarak, tüm bağımlılıklardan sıyrılarak, geleceğine sahip çıkmak istiyor. Ona biçilen rolü değil, kendi belirlediği hedefe emin adımlarla ilerlemek istiyor.

Batı'nın Soğuk Savaş döneminden yansıyan edilgen kılınmış, önceliğini Batı bloğunun çıkarlarına vermek zorunda bırakılmış koşullandırmayı terk ederek, kendi çıkarlarını merkeze alan tam bağımsız Türkiye davasına sımsıkı sarılıyor.

Silah pazarı değil, kendi silahını kendi yapan, yüksek teknoloji alanında kendine yer açan, güçlü bir milli ekonomiye sahip olmak istiyor. Bugüne değin küresel saldırıların her türlüsüne göğüs geren, direne direne, çarpışa çarpışa yol alan kararlılığın, inancın sarsılmaz gücünü ortaya koymaya devam ediyor.

Emperyalizmin kirli ajandasında yazanları oynamak isteyenlere karşı var gücüyle mücadele etme azminden asla geri adım atmıyor. Enerji ve yüksek teknoloji de dışa bağımlılıktan sıyrılıp, ekonomide milli üretim hamlelerine yenilerini eklemek istiyor.

Türkiye'yi içine kapatmak ve geleceğine ipotek koymak isteyen emperyalist her kirli hamleye karşı, iç cephesini sağlam kılmak ve tam bağımsız Türkiye davasında herkesin yerini almasını istiyor.

İşte bu yüzden; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlam iradeyle ortaya koyduğu mücadele kararlığının ne anlama geldiğini, herkesin çok iyi bilmesi, bilinç düzeyine taşıması gerekiyor. Zira Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef haline getiren küresel sömürü ve terör baronları ve emperyalist odaklar ve içimize sızdırılan maşaları bu kararlılığın ne anlama geldiğini çok iyi biliyorlar. Onlar biliyorlar ki; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlılığı kırılmadıkça, arzuladıkları şer planları hayat bulamayacak. Sahaya sürdükleri terör örgütleri ve onların siyasi uzantıları yaşam şansı bulamayacak.

Bu noktada bakınız Cumhurbaşkanı Erdoğan tespitini bir kez daha yapıyor ve çağırıda bulunuyor;

"Dün vesayetle, terör örgütleriyle, darbecilerle, emperyalistlerle yaptığımız mücadelede mesele nasıl Tayyip Erdoğan veya şu parti, bu parti meselesi değil, tüm Türkiye'nin bekası meselesiyse, bugün de ekonomide aynı mücadeleyi veriyoruz. Demokraside, temel kalkınma ve hizmet altyapılarında, güvenlikte ülkemizi çıkardığımız seviyenin nimetlerinden 84 milyonuyla, 81 vilayetiyle hep birlikte istifade ettik, ediyoruz. Bugün de ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirme mücadelesini başarıyla sonuçlandıracağımızdan hiç endişeniz olmasın, bunun nimetlerinden yine hep birlikte yararlanacağız. İşte bu sebeple hiçbir ayrım yapmaksızın her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına diyoruz ki, kendimizin ve evlatlarımızın geleceği için gelin büyük ve Türkiye hedefimizin ekonomi ayağında yürüttüğümüz tarihi mücadeleye destek olun."

Bu ses, bu çağrı, bu kararlılık, bu irade; tam bağımsız Türkiye'nin sesi, kararlılığı ve sağlam iradesidir.

Türkiye sevdalıları da; yüreğiyle, zihniyle, bedeniyle bu çağrının, bu kararlılığın, bu sağlam iradenin sarsılmaz paydaşıdır, neferidir.

Bu böyle biline...

<p></p><p>Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteklediği festivalin açılışına, sa

11. Boğaziçi Film Festivali'ne yoğun ilgi

BİM 12 Aralık 2023 aktüel ürünler kataloğu

Gazze güneş batmadan karanlığa gömülüyor... İşgalci İsrail'in durmayan vahşeti

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı