• $32,5924
  • €35,0354
  • 2424.04
  • 9722.09
13 Mayıs 2023 Cumartesi

Seçime giren emperyalizme karşı yaşasın tam bağımsız Türkiye

Türkiye yeni yüzyılının en önemli dönüm noktasında. Yarın sandığa gidiyoruz. Sadece iktidar ve parlamento seçimi yapmayacağız. Aynı zamanda yeni yüzyılda, Türkiye yüzyılının kararını da vereceğiz.

Milli teknoloji hamleleriyle, enerjiden ekonomiye tam bağımsız Türkiye hedefinin sarsılmamasının kararını vereceğiz.

Özellikle son 12 yıldır ivmesi artarak yaşadığımız küresel kuşatmaya karşı direne direne, çarpışa çarpışa verdiğimiz mücadelenin sonunda geleceğimize sımsıkı sarılmanın kararını vereceğiz.

Dünden bugüne Batı/ABD emperyalizminin üç silahı üzerimize doğrultulmuş durumda. Batı/ABD emperyalizmi; terör, kur ve demokrasi maskeli silahlarının namlularıyla, Türkiye'nin tam bağımsızlık mücadelesini dağıtabilmenin şer hevesinde. Terör silahıyla başaramadığını şimdi demokrasi maskeli silahıyla başarabilmenin çırpınışında. Seçim onun için son bir fırsat. Her yolu deniyor. Sosyal medya üzerinden trol ağları oluşturuyor. FETÖ unsurlarını devreye sokuyor. Kaset, şantaj, tehdit mekanizmasıyla yıldırmaya çalışıyor. Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesi için sahaya sürdüğü unsurlarıyla sonuç alıyor. İnce'yi yıldırarak, arzuladığı şer hevesine kavuşuyor.

PKK/YPG terör örgütü ve onun siyasi kolu HDP/YSP'yi, daha önce FETÖ eliyle dönüştürmeyi başardığı CHP yönetimiyle kol kola sokuyor. Mehmetçiğin sınır ötesi operasyonlarını durdurarak, Suriye'deki kirli planının aksamadan sürmesi için CHP'yi HDP ile el ele tutuşturarak, tezkereye hayır oyu verdirmeyi başarıyor.

Batı/ABD emperyalizmi, Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ı yenebilmek için Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini açıkça ilan ediyor ve desteklediği adaya istediklerini söyletmeyi başarıyor. Adayı; kayyımlar kalkacak, Demirtaş serbest bırakılacak, Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı uygulamaya sokulacak, PKK/FETÖ bağlantılı KHK'lılar devletlerindeki görevlerine dönebilmelerinin yolu açılacak diyor. Adayı hızını alamayarak, önce ABD'de Rusya'ya karşı olacağının duyurusunu yapıyor, sonra ABD/NATO ambargolarını uygulayacağını söylüyor en son olarak da İnce'ye yapılan ABD iradeli FETÖ kumpasının Rusya tarafından yapıldığını ve Rusya'nın seçimleri yönlendirdiğini ifade ediyor. Kıbrıs Türk Devleti'nin tanınması kararlılığı yerine, eskinin iki toplumlu tezini benimsiyor. Azerbaycan'sız sözde "Türk Yolu" haritası çizerek, emperyalizmin 30 yıllık Karabağ işgali sonlandırılmasından duyduğu rahatsızlığın ürününü sergiliyor.

Milli savunma sanayiinde yakalanan seviyeyi yok sayarak, tıpkı Cumhuriyetin ilk yıllarındaki gibi köreltme çabası devreye girip, CIA bağlantılı ABD'li savunma şirketinin Türkiye'ye konuşlatılacağını söylüyor. 300 milyar dolar hayaliyle Türkiye'nin yüksek teknolojiye dayalı üretim hedefini, sıcak paranın aldatıcı baharıyla tıpkı geçmişte olduğu gibi zedeletmeyi arzuluyor.

Yıllardır PKK/YPG terör örgütüne silahını, parasını, aklını, stratejisini, üniformasını veren, CIA uzantılı FETÖ casusluk şebekesini koruyup kollamaya devam eden, elebaşını pamuk içinde besleyen, Türkiye'yi S-400 bahanesiyle asıl milli savunma sanayiindeki hamlelerini köreltebilmek için hasımlarıyla yaptırımlarla mücadele kanunun kapsamına alan, Türkiye'nin Mavi Vatan'ındaki haklarını korumasını saldırganlık olarak gören ABD emperyalizmi, tüm bu yaptıklarına karşı kendisine söz söyleyemez hale getirdiği adayını şimdi de Rusya ile karşı karşıya getirmeyi başarıyor. Adayını; Alman Başbakanı Olaf Scholz'a benzetilmekten gurur duyduğunu söylemesi gibi Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelensky'e de benzetilmekten gurur duyduğunu söyler hale getirmeye çalışıyor.

Yarın sandığa gideceğiz. Türkiye'nin Türkiye'den yönetilmesinin kararını vereceğiz. Batı/ABD emperyalizminin milli teknoloji hamleleriyle enerjiden ekonomiye tam bağımsız Türkiye hedefine sımsıkı sarılmanın kararını vereceğiz. 100 yıl sonra bir kez daha manda ve himaye kabul edilemez direncinin kararını vereceğiz.

Türkiye'yi Suriye'den terör örgütleri eliyle sıkıştırmaya çalışan emperyalizme karşı tıpkı Diyarbakır Anneleri gibi Çanakkale ruhuyla yoğrulmuş yiğit Kürt'ümü, PKK/YPG-HDP/YSP gibi ABD emperyalizmin Kürt'ü, askeri, piyonu yaptırmayacağımızın kararını vereceğiz.

Batı/ABD emperyalizminin siyasi uzantılarıyla, fonladıkları medya unsurlarıyla, devşirdikleriyle, plastik suratlılarıyla, gizli servisleri, etki ajanlarıyla Türkiye'nin istiklal meşalesini sündürme çabasına karşı, 15 Temmuz kaos planıyla başaramadığının rövanşını alabilme şer hevesine karşı direncimizin, mücadele irademizin kararını vereceğiz.

Sözün özü; kararımızla sarsılmaz irademizi, kararlılığımızı göstereceğiz.

Bizi bölemeyeceksiniz, bize diz çökertemeyeceksiniz, istiklalimizi ve istikbalimizi zedeleyemeyeceksiniz haykırışını, Türkiye üzerinde kirli hesaplar yapanlara bir kez daha göstereceğiz.

Zafer inananlarındır.

<p>Fatih'te seyir halindeki takside çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Vatandaşların ve itfaiye ekiple

İstanbul'da korku dolu anlar: Seyir halinde alev alev yandı

Atalarını andılar... Anzak Koyu'nda geleneksel ''Şafak Ayini''

Kaçıran pişman oluyor: 100.000 TL ile 250.000 TL arası! İşte ikinci el araba modelleri…

Uçan araba 'AirCar' ilk yolculu uçuşunu tamamladı