• $17,0164
  • €17,4882
  • 968.275
  • 2371.25
11 Ekim 2016 Salı

Küresel terör baronları… Başaramayacaksınız…

PKK terör örgütünün kalleş Şemdinli saldırısı, 15 Temmuz’un başarısızlığının çaresizliğinde kıvrananların Türkiye’yi yüz yüze bırakmak istedikleri yeni terör ikliminin bir parçası.

Bu yeni terör ikliminin önceki atmosferden en önemli farkı; 15 Temmuz sonrası devlet-millet bütünleşmesinin her kesimden, her yöreden çok daha kuvvetli hale gelmesinin sebep olduğu Türkiye düşmanlarının son bir hamle olarak tasarladıkları terör örgütleri konsorsiyumunun belirginleşmesi ve terörün gerçek yüzünün yani uluslararası boyutunun daha fazla açığa çıkmasıdır.

Türkiye’nin Türkiye’den yönetme kararlılığını bozmak için, 15 Temmuz ‘a kadar her yolu denediler. 14 yıldır yapılan her seçim istedikleri gibi sonuçlanmayınca, eski alışkanlıklarıyla kapalı kapılar arkasında demokrasi dışı planlara yöneldiler. Yapay sorunlar üreterek, halkı kutuplaştırmaya, başarılmazsa algıyı yerleştirmeye çalıştılar. Her biri bütünlüğümüzün ayrılmaz parçası, toplumsal zenginliğimizin unsurları olan farklılıklarımızı çatışma, gerilim ve düşmanlaşmanın vesilesi yapmaya gayret ettiler.

Türkiye karşıtı küresel baronların tasarladıkları bir proje olarak “Erdoğan düşmanlığı” projesinin tetikçiliğini, kara propagandasını, toplum mühendisliğini üstlendiler. Gezi kalkışmasını planladılar. 17-25 Aralık’ta ele geçirdikleri yargı eliyle hükümeti devirmeyi tasarladılar.

Terör örgütlerini desteklediler. Terör hiç bitmesin diye büyük uğraşlar verdiler. Teröre ilişkin çözüm süreçlerini baltaladılar. Bu toprakların çocukları kimsenin oyuncağı, maşası olmasın, ölmesin öldürmesin, kirlenmesin, kirletmesin, kan akmasın, anneler ağlamasın tüm çıkar odaklarına, tüm küresel terör baronlarına inat yerli bir çözümle terör sonlansın diyenlere, bunun için uğraş verenlere karşı terör örgütünün vesayetini kuvvetlendirmeye çalıştılar.

Finans alanında manipülasyonlar, siyasal ve stratejik hamleler yapmaya gayret ettiler. Piyasa enstrümanlarıyla istikrarı bozmaya çalıştılar. Devlet içinde kümelenmiş Türkiye hasımlarının hizmetindeki başka ülkelerin derin yapılarıyla sonuç almaya çalıştılar. Güvenlik kurumlarında kümelenen bu ihanet şebekesinin unsurları eliyle yıllardır terörün bitirilmemesi için çaba sarf ettiler. Teröre karşı mücadelede, terörün yoğunluk kazandığı yörelerin halkıyla devletin arasını açmak için özel planlar yaptılar. Faili meçhul cinayetleri tezgahladılar. Terör örgütlerine uygun iş iklimi üretebilmek için ellerinden gelini yaptılar. Başaramadılar…

Tüm bu kirli ve karanlık hamlelerle istedikleri sonuçları alamayınca, bu defa topyekûn bir kalkışmaya yeltendiler. 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulundular. Ülkeyi yönetilmez hale getirerek, tasarladıkları kaos planı çerçevesinde iç savaş hevesiyle Türkiye’yi parçalanmayı, küresel efendilerinin hizmetine ve yönetimine sunmayı arzuladılar.

Yine başaramadılar… Karanlık senaryolarını gerçekleştiremediler. Türkiye’nin istikrarını ve istiklalini karartamadılar. Halkın iradesine ipotek koyamadılar. Devlet- millet bütünleşmesini engelleyemediler. Erdoğan sevgisini köreltemediler. Bu toprakların her kesimden, her yöreden memleket âşığı, ülke sevdalısı, bağımsızlık tutkunu evlatları geleceklerine sahip çıktılar. Sadece Türkiye’nin siyasi tarihine değil, dünya siyasi tarihine, “15 Temmuz İstiklal ve Demokrasi Devrimini” altın harflerle işlediler.

15 Temmuz sonrası şimdi son bir hamlenin peşindeler. Türkiye’yi yeni bir terör iklimine sokmaya çalışıyorlar. Irak ve Suriye’de yaptıkları terör iklimini Türkiye’de de yerleştirmeyi hedefliyorlar. Başarmayacaklar… Bu ülkenin ve bu milletin bileğini bükemeyecekler…

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı