• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
30 Temmuz 2016 Cumartesi

İstiklal ve demokrasi nöbeti

FETÖ İhanet şebekesine karşı meydanlar, İstiklal ve demokrasi nöbetine devam ediyor. İstiklal aşığı bu millet, 15 Temmuz şehitlerinden devraldıkları bayrağı dimdik ayakta tutarak tüm dünyaya demokrasi dersi vermeye devam ediyor. Onlar oynanan kirli oyunun, karanlık planların farkına varanlar ve yüreklerini, canlarını ortaya koyanlar.

Onlar farkına vardılar ki; 15 Temmuz gecesi FETÖ ihanet şebekesinin kaos planı başarılı olsaydı. Bugün yeni bir Suriye üretmiş olacaktılar. Yükselişi durdurulamayan Türkiye’nin geleceği karartılmış olacaktı.

15 Temmuz gecesi, FETÖ’ nün kaos planının ilk hamlesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suikast uğratmaktı. Sonraki hamle, iç savaş planıydı. Şayet 15 Temmuz gecesi bu kirli, kalleş plan tutsaydı, devreye PKK terör örgütü girecekti ve parçalanma süreci hızlandırılacaktı. Ardından el koydukları ülkelere atanan ülke temsilcileriyle söz de küresel kurumlarım aktörleri Türkiye’ye de el koymuş olacaktı.

Hiç kimse 15 Temmuz darbe girişimini klasik darbe analizleriyle açıklayamaz. Esasen yapılmak istenen terörist ataklarla kaos ortamını üretip ülkeyi yönetilemez hale getirip darmadağın edebilmekti.

Bu hain alçak planın akıl hocaları Türkiye’nin istikrarından, istiklalinden ve istikbalinden rahatsız olanlardır. Türkiye’nin Türkiye’den yönetilmesini hazmedemeyenlerdir. Savunma sanayisinde yerli, milli üretim artışından rahatsızlık duyanlardır. Ülkenin IMF vesayetinden kopuşunun, mazlum milletlere nefes oluşunun ızdırabını yaşayanlardır.

Yıllardır besledikleri FETÖ liderinin tepesindeki düğmeye bastılar ve 15 Temmuz ‘u yaşattılar. Başaramadılar. Tıpkı Çanakkale de, İstiklal harbinde olduğu gibi bağımsızlık aşığı bu millet sevdalı olduğu vatanına sahip çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o gece sesinin duyulduğu an, o gecenin kırılma anıydı. Milletin yılmaz lideriyle buluşmasının tarihi bir anıydı.

O an; direnç, inanç ve cesaret mesajı alınmış ve tanklara karşı göğüsler, bedenler siper edilmişti. İstiklal ve demokrasi şehitleri tüm dünyaya insanlık tarihine işlenmesi gereken bir tarih dersi verdi. Türkiye’nin kolay ayrıştırılan, etnik ve mezhepsel kimliklerin kolayca düşmanlaştırdığı bir ülke olmadığını ispatladılar.15 Temmuz şehitleri bizlerin yüz akı, ikinci Çanakkale, ikinci İstiklal savaşı şehitleridir. Bugün meydanları dolduran her kesimden her siyasi görüştüren geniş halk kitleleri, Türkiye’nin kolay lokma olmadığı tüm dünyaya her gece bayrak göstererek tarih yazmaya devam ediyor.

Meydanları boş bırakmamak gerekiyor. Bu kahpe kaos planını devreye sokan küresel baronların, 15 Temmuz’ dan sonra yaşananlara göre nasıl pozisyon alacağının görülmesi gerekir. Kabul edilmelidir ki; meydanlarda istiklal ve demokrasi nöbetinin devam etmesinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın nöbete devam kararı vermesinin nedeni, Türkiye için iyi şeyler düşünmeyenlere bu niyetinizden vazgeçin, biz Suriye, Mısır veya Irak değiliz, bizim üzerimizde kolayca oyun oynayamaz, iç bütünleşmemizi bozamazsınız direncinin, çağrısını yapmaktır.

Zira bir yandan ABD’den bir yandan İngiltere’den yükselen bazı sesler, kaos planının, darbenin başarılamamasının rahatsızlığı duyuruyor. Bir yandan ABD Merkez Komutanlığı başkomutanı Joseph Votel, FETÖ nün Meclis bombalayan halkı tanklarla ezen, çalıntı sorularla edinilmiş çalıntı makamların çalıntı üniformalı teröristleri için; “AB’ye yakın askeri personeller hapse atıldı ”demesi, diğer yandan; ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper ‘ın ise “ Türk Ordusu içinde muhataplarımızı kaybettik” beyanatlarını vermesi meselenin rengini netleştiriyor. Tüm bunlar ortaya koyuyor ki; FETÖ’ nün networkü ve hücre sistemi derin bağlarla 40 yıllık bir sürecin ürünü olarak, Türkiye’nin tüm kurumlarına küresel baronların tetikçileri olarak yerleştirilmiştir.

Şimdi çok kapsamlı ve titiz bir virüs taraması, temizliği sürecindeyiz. Bu konuda asla tereddüt etmeden, bu yapının kriptolaşma yeteneğini de kabul ederek, tüm unsurlarını ve kripto bağlarını açığa çıkararak, Türkiye’nin yeniden kurtuluşunu, milli mücadelesi başarmak zorundayız.

Ve Türkiye’nin Türkiye’den yönetilme kararlığını dosta düşmana göstermek zorundayız…

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?