• $28,9163
  • €31,2481
  • 1875.81
  • 8057.42
14 Ekim 2023 Cumartesi

İnsanlığa karşı suçun failleri ve dostları

Filistin topraklarında insanlığa karşı suç işlenmeye devam ediyor. İsrail dar bir alana mahkum ettiği 2,5 milyon insanın üzerine bombalar yağdırıyor, çocukları katlediyor. İnsanın en masum hali çocuk halini katleden, insanlığa karşı en ağır suçu işleyendir.

Yasaklı fosfor bombaları kullanarak, terör estirmektedir. Bir devletin bu denli pervasızca çoluk çocuk demeden, hastane, okul, cami demeden sivilleri katletmesi, terördür.

İsrail'in savunma bakanı olduğu söylenilen bir zat ordusuna talimat verdiğini söyleyerek; "Gazze tamamen ablukaya alınacak. Elektrik, yiyecek ve yakıt sağlanmayacak. İnsansı hayvanlarla savaşıyoruz ve ona göre hareket edeceğiz." dedi. Bu sözler hukuka bağlı bir devletin bakanının sözleri olamaz.

Bu zat esasında; "hiç kimseyi ayırt etmeyerek, sivilmiş, kadınmış, çocukmuş, bebekmiş demeden hepsini hayvanlar olarak görerek, açık açık soykırım yapacağız.

Biz aslında emperyalizmin karakolu olarak terör devletçiğiyiz.

Ben de emperyalizmin karakolunun terör militanı gibiyim" diyor.

Bu zatın bu küstahça sözlerini duyup da destek olanlarda aynı suçun ortaklarıdır.

ABD, Fransa, Almanya, İtalya, İngiltere bir araya gelip ortak bildiri yayınlayıp, bildiride; "ülkelerimiz İsrail'in kendini savunma çabalarını destekliyoruz" demekle aslında kendini savunma adına İsrail masum sivilleri, çocukları, bebekleri katledebilir demektedirler.

Bu ülkelerden beklenilen bu mu olmalıdır? Demokrasinin, hukukun, insan haklarının şampiyonu sanılan bu ülkelerin kendi çıkarları dışında insanlık adına saygın bir tavır hiç mi görülemeyecek? Hiç mi hakkın, hukukun, adaletin gereğinin önderliğine soyunmayacaklar? İnsanlığa karşı suç olan terörü ve terör örgütlerini kirli çıkarları için desteklemekten hiç mi vazgeçmeyecekler? Kendinden olmayanı ötekileştiren, 21.yüzyılda dahi süren sömürge damarı köreltilmediği sürece vazgeçmeyecekler. Emperyalizmin kirli ajandalarına şer planlarını yazmaya devam edecekler.

Oysa bu ülkelerde de yüreği çoraklaşmamış, zihinleri kelepçelenmemiş kitleler de bugün isyan ediyor. Filistin'e 75 yıldır yapılan adaletsizliğin karşısında sokaklarda gösteriler düzenliyor. Bu ülkeleri yönetenler buna da müdahale ediyor, en sert önlemleri alıyor.

Bugün İsrail'in gözü dönmüş Siyonist rejiminin tüm sevicileri, dostları, tetikçileri her kesimden uzantıları, satın alınmışları seferber olmuş durumdalar.

Şer çabanın içindeler ve en büyük dertleri; gerçekleri örtmek, yalanı yaymak ve böylece dünya genelinde vicdanlı insanların tepkilerini engellemektir.

Satın aldıkları medya unsurlarıyla yetinmeyerek, Avrupa Birliği(AB) tarafından sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk'a, Filistin lehine paylaşımlar yapılmaması baskısı yaşanmıştır.

Bugünlerde hatırlanması gereken ABD'de insan hakları savunucusu, ırkçılığa karşı direnişin öncülerinden Malcolm X'in; "Eğer dikkat etmezseniz medya, mazlumlardan nefret etmenize ve zalimleri sevmenizi sağlar" sözüdür.

İçimizdeki bazı unsurlar ve zatlarda bu şer kervanına katılmış durumdalar. Bu Siyonist sevicilerin bağlılıkları, kalplerini mühürlemiş, zihinlerini teslim almıştır.

Unutulmalıdır ki, zulümle abad olunmaz.

Zulme destek olanlara, seyirci kalanlara yine Malcolm X diyor ki;" Bazı ölüler, yaşayanlardan daha yüksek sesle konuşur."

Biz de diyoruz ki, ey zulme destek olanlar biliniz ki; sizin şer seslerinizi, katledilen ölü çocukların daha gür, daha yüksek ve o tertemiz sesleri bastıracak.

<p>Sağlık Bakanlığınca, acil vakaların en kısa sürede sağlık kuruluşlarına sevkinin sağlanması amacı

Ambulans helikopter 7 il arasında mekik dokuyor

İşgalci İsrail Batı Şeria'da ablukaya devam ediyor... Cenin Mülteci Kampı'na baskın

300 bin TL ile 350 bin TL arası! İşte adeta teklif yağan ikinci el otomobil modelleri…

Anadolu kökenli 41 eser Türkiye'ye dönüyor... Yurtdışına yasadışı yollarla kaçırılmışlardı