• $15,9651
  • €16,7995
  • 933.984
  • 2393.61
20 Eylül 2016 Salı

Erdoğan düşmanlığını üretenlerin korkusu…

Erdoğan düşmanlığını başlatanlar ve bu yolda her türlü kara, kirli propaganda tekniğini kullanmaktan geri durmayanların derdi nedir? Neden bu kadar ısrarcılar? Batı’nın demokrasiyle anılan ülkelerinin bazı siyasileri ve bazı medya kuruluşlarının yayın organları halkın büyük çoğunluğuyla seçilmiş bir isme bu kadar neden kin duyuyorlar ve onu her fırsatta devirmenin arzusunu taşıyorlar?
Bu soruların cevabı, sadece kişisel bir nefretin dışavurumuyla açıklanamaz. Asıl olan Erdoğan kimliğiyle bütünleşen ve simgeleşen anlayış bütünlüğüyle ilişkilidir. Bu bütünleşme, Türkiye kimliğinde ete kemiğe bürünme halidir. Türkiye’nin yükselen aktör kimliğiyle hemhal olma halidir.
Türkiye üzerinden Erdoğan kimliği, uluslararası sistemin adaletsizliğinin gerektiğinde en üst perdeden hiç çekinmeden eğilip bükülmeden sorgulanmasıdır. Erdoğan kimliği, Türkiye coğrafyasının tüm mazlumların can suyu ve nefesi olması, özgüvenin ve geleceğe dair umutlarının aşılanmasıdır.
“Erdoğan düşmanlığı” algı temelli stratejik bir kara propaganda üretimidir. Türkiye rahatsızlığı yaşayanların siyasi-güvenlik-istihbarat laboratuvarlarında üretilmiş yapay ve kirli bir mahsuldür. Bu mahsulün uluslararası çevrime sokularak alıcılarının artırılması için uğraşılmaktadır. Bu kirli mahsulün bugün en gayretli pazarlayıcısı durumunda olanlar, FETÖ ihanet şebekesinin yurtdışı uzantılarıdır. Küresel efendilerinin hizmetkârları olarak bu ihanet şebekesinin yurtdışına kaçmış tüm unsurları, küresel etkinliği olan tüm basın-yayın alanlarında ve siyasi ortamlarında bu kirli mahsulün yayılması için ellerinden geleni yapabilmenin çabasındalar.
15 Temmuz sonrası doğan Yenikapı ruhunu uluslararası düzeyde baltalamanın gayretindeler. En büyük korkuları ülkenin devlet- millet bütünleşmesiyle, güçlü liderlikle geleceğine sahip çıkmasıdır. “Erdoğan düşmanlığını” üreten bu korkudur.
“Erdoğan düşmanlığını” üreten; Türkiye’nin küresel baronların denetiminden çıkması, başka ülkelerin derin yapılarının Türkiye’nin devlet mekanizmasının boynuna taktığı her türlü vesayet kementlerinin kopartılması, yerli ve milli üretim kararlılığı, mızrak ucu olmama inadı ve teröre karşı direncin kırılamaması telaşı ve kaygısıdır.
Bizler saf değiliz de asıl olan dünya halklarının saf yerine konulması ve bunun için uğraş verilmesi. Alman, İngiliz, Amerikan bazı dergi ve gazetelerinde yayımlanan hakaret içerikli Erdoğan düşmanlığı kara ve kirli propagandasının tasarlayıcıları ve uygulayıcılarının derdinin Türkiye sevgisi olmadığının vicdan duyarlılığını yitirmemiş, zihinsel yetenekleri körelmemiş tüm dünya halkları tarafından bilinmesi gerekir.
Bunun için uğraş vermeliyiz kuşkusuz ama esas olan istiklalimizi koruyarak, demokrasimizi yücelterek, kalkınma çatımızı yükselterek, geleceğe yılmadan emin adımlarla yürümeyi inatla devam ettirmektir.
Erdoğan düşmanlığını tezgâhlayarak, devlet-millet bütünleşmesini bozmaya, Türkiye’yi terörle dağıtmaya, yolundan etmeye çalışanlara hepimizin ortak inancını, direncini ve kararlılığını yansıtan en iyi cevabı, Cumhurbaşkanı Erdoğan veriyor;
“ Tekrar ifade ediyorum, başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız. 1000 yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz, ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyeceksiniz”.

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister