• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
24 Aralık 2016 Cumartesi

Büyükelçi Karlov’a suikast ve FETÖ tasfiyesi

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov’a yapılan kalleş suikast, 15 Temmuz sonrası Türkiye’yi terör örgütleri marifetiyle yönetilemez hale getirebilme çabasının yeni bir hamlesidir. 15 Temmuz’da başaramadıkları kaos planının yeni bir sürümünün peşindeler.15 Temmuz’un ikinci bir fazını üretebilmenin kirli planı içindeler. Türkiye’nin varlığından rahatsız olan küresel terör baronları, besledikleri tüm terör örgütlerini üzerimize salarak, diz çökmemizin beklentisi içindeler.

Şer cephesinin tüm maşalarının esasen koordinasyon işlevini üstlenen FETÖ, yine işbaşında. 15 Temmuz sonrası içeride köşeye sıkışan örgüt, şimdi varlık-yokluk ikileminin içinde. Özellikle tüm uluslararası bağlantılarını, küresel efendilerinin yörüngesinde ve denetimindeki tüm bağlantılarını yeniden canlandırmanın, operasyonel kılmanın çabasında. Türkiye’nin tüm ikili ilişkilerini hedef almış durumda. Türkiye’ye zarara verecek her türlü kirli, karanlık ve şer denklemlerinin içinde. Her türlü kara propagandanın, her türlü karalamanın ve giderek her türlü şiddetin konsorsiyumuna, koordinasyonuna soyunmuş durumda. Bunun için tüm karanlık unsurları devrede. Kriptolarının operasyonel imkânlarını, son kozlarını, son imkân ve kabiliyetlerini sergilemenin çabasında.

Bu zeminde örgütün bazı özellikli kriptoları harekete geçirilme gayretinde. FETÖ elebaşının son konuşmalarının birini intihar saldırılarına ayırması, yurtdışına kaçmış örgütün bazı elemanlarının sosyal medya üzerinden yaydıkları mesajlardaki Türkiye’nin güvensiz ülke haline getirme çabaları, hatta onlardan birinin doğrudan; “Türkiye’nin artık büyükelçiler için güvenli olmadığını” ifade eden mesaj atabilme cüretini göstermesi, örgütün tüm şer hedeflerinin ve yöntemlerinin yanı sıra cinnet haline başvurmayı da yeğleyeceğini gösteriyor.

Karlov’a yapılan alçak suikastın ortaya koyduğu gerçeklikle görünmektedir ki, FETÖ konusunda yapılan temizlik çalışmasının hızı da, niteliği de yeterince tatminkâr değildir. Bu suikast ile genel anlamda FETÖ konusunda gri listede olan bir örgüt elemanının yapabildikleri ortada. Bu noktada FETÖ tasfiyelerinde bazılarının gerçek verilere dayanmayan, genel geçer genellemelerle “ toplu mağduriyetler oluyor” sıkıştırmalarıyla , gerçek temizliği soğutmaya, zayıflatmaya çalışanların gerçek maskeleri düşmelidir.

Bazı kriptolarının hâlâ sahip oldukları konumlarını koruyabilmek için kendi bünyelerindeki FETÖ ile bağlantısı olmayanları tasfiye etmelerinin önüne geçilerek, artık süratli olarak tüm kriptoları temizlenmelidir. Özellikle ordu ve emniyetteki FETÖ’ nün tüm unsurları titizlikle tasfiye edilmelidir. Bu noktada gecikme tehlikenin geçmediğinin en müşahhas kanıtı olacaktır.

FETÖ’ nün görünür –görünmez tüm unsurları bu ülkenin öncelikle devlet mekanizmalarında kökünden kazınmadıkça, yeni sistem arzumuzu, tüm kurumsal yapımızın yeniden inşasının hayata geçirmemiz in çok büyük anlamı olmayacaktır. Bu anlamda herkese büyük görev düşüyor. Bu noktada milli seferlik hedefiyle davranmak, bu ülkenin tüm sevdalılarının asli görevidir.

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı