• $32,8513
  • €35,2141
  • 2455.66
  • 10791.7
11 Temmuz 2021 Pazar

İhanet pandemisine vurulmuş neşter: 15 Temmuz…

Bu haftaki yazım; bir destanın sene-i devriyesinde şehitlerimizin aziz ruhları ve gazi milletimizin önünde saygı duruşumuzun ilânı; yediği ekmeğe, yürüdüğü toprağa ihanet eden hainlerin karşısında ise sıkılan yumruğumuzun beyanıdır sevgili okurlarım.

Unutmadık, unutmayacak ve unutturmayacağız inşallah. Bir 15 Temmuz yaşadık. Sadece biz değil, dünya topyekûn şahit oldu; ihanetin dirayet ve kahramanlıkla alt edilişine, hamdolsun. Köprüleri kesilmiş, silahlı kuvvetleri teslim alınmaya çalışılmış, memleketin dört bir yanında lağım fareleri tünemişti. Binbir emekle zincirlerini kırmış bir millete ve onun asil lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a karşı şer odaklarının tümünün desteğini almış bir darbe girişimiydi o kara gece. O gece ki, tarih yeniden yazıldı. Çanakkale ruhu oradaydı, Fetih ruhu oradaydı. Ve o gece bir millet tarihinden aldığı feyz ile geleceğe yürüdü.

Yapılmak istenen neydi? O gecenin kanlı mimarları yükselen Türkiye'nin önüne set çekmek, küresel vampirlere oyuncak etmek istiyorlardı aziz vatanımızı. Kendi kendine yetebilme yolunda büyük adımlar atan Türkiye'ye çelme takma cüretinde bulunmuşlardı, sefaletlerini şecaat zanneden asalaklar. Hem de bu milletin milli ve mukaddes değerleri ile alay ede ede o seviyeye geldiklerini ispat edercesine gösterdiler maskelerinin altındaki kalleş yüzlerini. Okyanus ötesinden aldıkları emri, bu mübarek topraklara ihaneti görev addederek yollara çıkmışlardı. Kendilerine emanet edilmiş, sinsice elde ettikleri rütbeleriyle ülkeyi bölmek ve parçalamak için akıyordu salyaları.

Ama bilmiyorlardı "Tuzak kuranların en hayırlısının Allah olduğunu". Aziz milletimizin asil ruhunu hesap edemediler. Yediden yetmişe şehadet şerbeti ve vatan aşkına susamış "Asım'ın neslini" hiç tanıyamamışlardı. Sokaklarda ihanet kol gezerken, bildiriler silah zoruyla ekranlarda okutulurken bir ses yükseldi: "milletime çağrı yapıyorum! Meydanlara gelin ve meydanlarda bunlara gereken cevabı verin."

Evet Sn. Cumhurbaşkanımız tüm vakar ve kararlılığı ile milletini arkasına alarak meydan okudu ihanetin 21. yüzyıldaki isyancılarına. Ve Millet sokağa indi. Meydanlarda, köprülerde, yollarda, sokak sokak memleketin her köşesinde millet iradesi vardı artık. Devletinin yanında ve dimdik bir millet vardı temmuzun karanlığında.

Ömer Halisdemir vardı. Şehadet şerbetini kana kana içmekten çekinmeyen o yiğidi de tanımıyordu sefiller. Ama tanıştılar!

Kuyruklarını kıstırarak kaçıştılar dört bir yana. İnlerinden, deliklerinden, lağımlarından çıkarıldılar tek tek. Bir Millet 15 Temmuz'a imza attı o gece. Bir lider Millet iradesi ile nelerin başarılabileceğini dünyaya gösterdi. Hainler derslerini almış ve aziz vatanımız büyük bir beladan, beka zaferi çıkarmıştı biiznillah.

Bir tarih sayfasına şahit olduk ve birlikte bir tarih yazdık o gece sevgili okurlarım. Devlet-Millet yürüyüşünün en asil örneklerinden birini ortaya koyduk o gece. Tam beş yıl oldu. Yüzlerce şehidimiz, binlerce gazimiz var. Aslında topyekün bir Millet gazilik şerefine erişti o gece. Yalnız, unutmamak gerekir ki; bu ne ilk ihanetiydi hanilerin ne de sonuncusu olacaktı. Halâ daha artıklarının temizlendiği o ihanet şebekesine karşı 15 Temmuz ruhunu kaybetmeden devam etmeliyiz hayatımıza. Uyumayan düşmana geceyi ve gündüzü dar eden bir nöbet anlayışımız olmalı fert fert.

Başaramadılar, başaramayacaklar da evelalllah. Ama, tedbir ile kuşanmalıyız tevekkülümüzü. Devletinin yanında bir Millet olduğumuzu anbean ispat etmeliyiz dünyaya. Dik ve kararlı duruşumuz devam ettikçe ve biz birlikte tek yürek, tek bilek oldukça sarsamayacaktır bizi hiçbir sefil girişim.

Türkiye'yi sendeletmek; mazlum coğrafyaların boynundaki ilmeği sıkmak demekti o hainler için. Emperyalizmin dişlerini keskinleştirmektir, Türkiye'ye verilmeye çalışılan her zarar.

Ama biz burada ve nöbette oldukça sükût-u hayâle uğrayacaktır tüm ihanet planları. Her etnik kökenden beslenen ulu bir çınardır Türk Milleti. Biz bu topraklarda doğduk ve bu topraklar için yaşıyoruz. Huzur içinde bizimle yaşamaya yanaşmayanlar kendilerine başka kapı bulsun. Burası asil ve aziz kahraman Türk milletinin yurdudur. Böyle biline.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz asla ve asla bu millet tarafından unutulmayacak, unutturulmayacaktır. 15 Temmuz'un 5. sene-i devriyesi münasebetiyle O gece Bayrak inmez, Ezan dinmez, Vatan bölünmez diyerek zulme rıza göstermeyen, bedenleriyle işgal girişimini püskürten aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi de minnetle ve şükranla anıyorum.

Çok iyi bilinmelidir ki, 15 Temmuz tıpkı öncekiler gibi sadece içimizdeki hainlerin tek başlarına niyetlenebilecekleri veya yapabilecekleri bir hadise değildir. FETÖ sadece taşeronluk yapmıştır. Asıl işverenin "Dost ve Müttefiklik Postu Giyenler" olduğunu asla ve asla unutmayalım, unutturmayalım.

Sağlık ve afiyet içinde kalınız.

<p>Yeni sezonu başlayan MasterChef Türkiye ile ekranda yer almaya devam eden Danilo Zanna; İstanbul'

Danilo Zanna: 'Danilo Kebabı'nı mutlaka deneyin'

A Milli Takım kampında Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında ilginç anlar!

BİM'de bu salı neler var? BİM 25 Haziran 2024 aktüel ürünler kataloğu

Turistlerin gözdesi... Bergama Akropolü'nün kuşları