• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
13 Ekim 2019 Pazar

Fırat'ın doğusu, huzur ve barışın doğuşu!

Prof. Dr. Cevdet Erdöl
Prof. Dr. Cevdet Erdöl
YAZARIN SAYFASI

Kahraman ordumuzun Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla sınırımızı PKK/YPG ve DEAŞ teröründen temizlemek, Fırat’ın doğusunda barış ve istikrarı sağlamak, bölge halkını terör örgütlerinin zulmünden kurtarmak için başlattığı Barış Pınarı Harekâtı büyük bir başarıyla devam ediyor.

Bizans İmparatoruna “Bir gece ansızın gelir, krallığınızı imparatorluğuma katarım.” sözleriyle çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet Han’ın torunları, Barış Pınarı Harekatı’yla hiçbir tehdit ve parmak sallamaya tahammüllerinin olmadığını göstermiş ve şanlı tarihindeki kimlikleşen destanlarına bir yenisini eklemek üzere yola çıkmıştır.

Dört koldan yıpratılmaya çalışılan ülkemiz “dahili ve harici bedhahlara” dün olduğu gibi en güzel cevabı yine “bir gece ansızın” vermiştir.

Bir tarihi ve bir geleceği sırtlayan kahraman ordumuz, sorumluluğundaki dini ve etnik aidiyetteki birçok insanın güvencesi olarak Suriye’de bulunduğu gibi ayaklarını bastığı her coğrafyada dünya mazlumlarının teminatı olarak varlık göstermektedir.

Kıymetli okurlarım;

Biz millet olarak bir yere gidersek orada zulüm ortadan kalkar, fitne biter, mazlumlar nefes alır.

Bugün dünyanın her yerinde kendi yerli ve milli imkanları ile kendi ürettiği silahlarıyla harekât yapabilen, oyun kurabilen bir Türkiye varsa, bu yalnızca 82 Milyon nüfusumuz için değil, aynı zamanda tüm dünyada milletimizin yolunu gözleyen mazlumların da umudu ve gururudur.

Barış Pınarı Harekâtı, dünyaya verilen büyük bir mesajın adı, yedi düvele hatırlatılan bir tarihin tekerrürüdür.

Barış Pınarı Harekâtı, özü itibariyle ötekileştirilmiş, eziyet ve baskılarla sindirilmiş, terör çamurunda âtıl bırakılmış sessiz yığınlara nefes olmuştur.

Barış Pınarı Harekâtı, bir neslin ceddine vefasıdır. Bu harekât Malazgirt’in, Dumlupınar’ın, Çanakkale’nin ilmek ilmek bağlandığı yolun bir zuhurudur. Bu yol ki mazisine aidiyet, geleceğine hâkimiyet şuuru ile ihya olmuş bir kutlu yürüyüşün zeminidir.

Barış Pınarı Harekâtı, maskelerinin altında milletimize çelme takmaya çalışan bodur fikirliler için de adeta turnusol kâğıdı olmuştur. Ağaçlar yer değiştirirken katliam naraları atanların, terör leşleri için taziye sırasına girenlerin, zarar gören Türkiye ise sabır ve hoşgörü tavsiye eden ihanet elçileri oldukları bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır.

Katar ve Pakistan gibi kadim dostlarımız destek ve dualarını bizden esirgemezken; darbe ve zulmün adresi olmuş Mısır ile kendi vatandaşını katledecek kadar gayri insafı bir zemine yerleşen Suudi Arabistan ne hazindir ki onca ortak değerlerimize rağmen tavırlarını ümmetten değil zulmetten yana koymuşlardır.

Biz kimseye güvenerek yola çıkmadık lâkin; Barış Pınarı Harekâtı’nın, safların belirlenmesi açısından da ne denli yerinde bir operasyon olduğu aşikardır.

Ezcümle;

Biz Fırat’ın Doğusunda kendimize yeni topraklar aramak için yola çıkmadık. Demokrasi naraları atarak petrol rafinerileri de kuracak değiliz. Bizim yurdumuz da hedefimiz de bellidir. Bu Millet yola çıktıysa o yolda diken olmak, olana beladır ve o yol, güller ile bezenmeden Milletimize geri dönmek haramdır.

Merak Ediyorum;

Malum meslek guruplarının memleketin, milletin hayrına olan en ufak bir şeyi desteklediklerini gören oldu mu?

<p>ABD'nin eski Başkanı Donald Trump devrildi. Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner da siyaset

Kushner siyaseti bırakıyor

Fransa'da 400 evsiz Vosges Meydanı'nda çadır kurdu

Nizip sabunu yurt içi ve dışından yoğun ilgi görüyor

Milas'taki yangında zarar gören 80 hektarlık ormanlık alan havadan görüntülendi