• $9,4437
  • €11,0198
  • 540.358
  • 1455.42
5 Ekim 2014 Pazar

'Karbon peeling'le cilt lekelerinden kurtulun

Cildimiz hem iç faktörlerden hem de hava kirliliği, sağlıksız beslenme, stres, kapalı alanda çalışmak, sigara kullanımı gibi dış faktörlerden oldukça fazla etkileniyor. İç faktörlerin başında gelen genetik kodlar cildimizin daha erken yaş almasına ve nemini kaybederek lekelenmeye müsait oluyor.
Zamanla cildimizde oluşan çatlaklar, sivilce izleri, sarkmalar cildin hem sağlığını hem de güzel görünümünü bozuyor ama tüm bu problemlere etkili bir çözüm var: Karbon peeling. Bu uygulama cildi sıkılaştırarak daha genç görünmenizi sağlayacak. Diğer bir nokta da cildinize uygulanacak karbon peeling, vakaya göre “Altın İğne” ile beraber uygulanırsa cildinizde çok güzel ve etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
Ciltteki kusurları yok ederek daha genç, gergin, pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı bir cilde kavuşmak günümüz teknolojisinde artık imkansız değil. Gelelim uygulamanın ayrıntılarına. Spektra özelliği olan Q-Swich lazerle yapılan ‘karbon peeling’ daha işlemin yapıldığı gün bile kısa sürede gözle görünür bir etki sağlıyor. Herhangi bir ağrı ya da sancıya neden olmayan karbon peeling sayesinde lekelerinizin yok olmaya başladığını, gözeneklerin sıkılaşıp cildinizin ışıl ışıl parladığını görebilirsiniz.
Uygulamasından bahsetmek gerekirse; uygulamadan önce cilde karbon losyon sürülüyor ve 15-20 dakika bekleniyor. Yapılan lazer atışları ile ısınan karbon partikülleri cilt gözeneklerine gönderiliyor. Bu etkiye birinci dereceden biyokimyasal termal etki deniliyor. Böylece cilt hücrelerinin yenilenmesi uyarılıyor. 10-15 günde bir yapılan karbon peeling’in sağladığı en önemli avantajlardan biri uygulamanın herhangi bir acı, sancı ya da kızarıklığa neden olmaması. Bu durum hem zaman sıkıntısı hem de sosyal hayatınızın sekteye uğramamasını isteyenler için biçilmiş kaftan.
Güzelliğinize…

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu