• $7,3549
  • €8,8955
  • 410.151
  • 1528.82
19 Haziran 2011 Pazar

Galata'da tasarımlar değil, eski kıyafetler vardı

Bu hafta Bebek Şenliği'nden sonra ünlü tasarımcılar Akaretler'de Galata Moda Haftası'nda bir araya geldi. Hafta içi fırsat bulamadım ancak son gün yağmura rağmen oradaydım. Etkinliğin son günü olmasından ve daha önce Bebek Şenliği'nde yer almalarından olsa gerek, tasarımcıların dükkanlarında pek ürün yoktu.
 Hele bazı tasarımcıların, her moda festivalinde eskici dükkanı misali, sanki hiç satılmayan kıyafetlerini elden çıkarmak istercesine sergilemesi hiç hoş olmuyor. Birçok dükkan gezdikten sonra bir şeyler alamayacağımı düşünmüştüm.
 Ancak her zaman tasarımlarını çok beğendiğim Sibel Ahıakın; iş disiplinini ve zevkli kıyafetlerini burada yine gösterdi. Ahıakın, bu seneki tasarımlarında zincir detaylara yer vermiş. Kısa tulumlarına, yine zincir detayların ve püsküllerin  kullanıldığı renk renk elbiselerine, yüksek bel pantolonlarına, şortlarına bayıldım.
Sade ama şık olmak isteyenler Çukurcuma'da İkon'a mutlaka uğramalı. Mağazasına gittiğinizde birçok ünlünün üzerinde görüp, 'Acaba bunu nereden aldı?' diye düşündüğünüz çoğu kıyafetin Sibel Ahıakın'a ait olduğunu göreceksiniz.

<p>'Yıl 1908... Osmanlı topraklarında ikinci Meşrutiyet ilan edilmişti ve Meclis'i Mebusan o günkü a

Bunlar kimin milletvekili?

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik