• $13,5472
  • €15,4434
  • 788.271
  • 2068.21
7 Ağustos 2011 Pazar

Etkileyici bakışların sırrı uzun kirpikler

Yüzümüze bakıldığında ilk bakışta gözlere odaklanılır... Etkileyici bakışların sırrı ise uzun ve gür kirpiklere sahip olmaktır. Dikkat edersek eski Türk filmlerinde bile uzun kirpikler ön planda hatta Türkan Şoray'ın gözleri yıllardan beri konuşulmakta... Bugün birçok ünlü isim, göz makyajı ile dikkat çekiyor. Uzun takma kirpikler kullanarak daha dikkat çekici gözlere sahip oluyorlar. Peki gür ve uzun kirpiklere nasıl sahip olabiliriz?
Öncelikle makyaj yapıyorsanız, mutlaka göz çevresi için uygun olan bir temizleyici ile nazik bir şekilde ovalamadan makyajınızı temizleyin. Yüzünüzde makyajla asla yatmayın. Besleyici özelliği olan rimelleri tercih edin.
Eczanelerden kirpiklerinizin uzayıp kalınlaşmasını sağlayan besleyicilerden edinip, her akşam temiz kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Kokusuna dayanabilirseniz kirpiklerinize sarımsak da sürebilirsiniz. Sarımsak kirpiklerinizi besleyecektir...
Hint yağı, rom ve badem yağını karıştırarak kirpiklerinize sürebilirsiniz. Kirpik besleyiciler etkisini üç hafta içerisinde gösterir. Düzenli kullanımda kirpiklerinizin dökülmesini engelleyecek, varolan kirpiklerinizin kalınlaşıp uzadığını fark edeceksiniz. Tüm bunları yaparken beklemek istemiyorsanız geçici çözümlere başvurabilirsiniz.
Makyajın olamzsa olmazı; kirpikleri gür ve uzun gösteren rimellerden edinin. Uygulama yapmadan önce kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırabilir, ardından rimeli iki kat şeklinde, çok fazla kurumasını beklemeden uygulayabilirsiniz.
Kirpiklere zarar vermeyen uygulama yapıldıktan sonra kalıcılığı 4-5 hafta süren ipek kirpik uygulaması yaptırarak doğal, uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz...
Genelde ünlülerin ekranda veya sahnede tercih ettikleri Mac, Sephora ve Douglas'larda bulabileceğiniz tek kullanımlık bütün kirpiklerden uygulayarak da çok daha hoş görünebilirsiniz.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Ölüm makinesi ile birlikte yüzdü! Korku dolu anlar

Yeni taşındığı evde gizli geçit buldu! Kapağı açınca hayatının şokunu yaşadı

Para yerine taş kullanıyorlar! İşte ülkeler hakkında ilginç bilgiler...