• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
4 Ağustos 2013 Pazar

Dünya starlarının son gözdesi Mezobotoks

Temmuz sıcağına alışmışken şimdi bir de ağustosta artan sıcaklıklar ve onlara uyum sağlamak çıktı. Bu sıcakta cildimize de dikkat etmek gerekiyor. Güneş izleri, lekeler sıcakların bize bırakacağı eserlerden olabilir. Eğer ciltte oluşabilecek “yeni dostlara kapım açık” diyorsanız ayrı “ama böyle dostlara kapım kilitli” diyorsanız size hediye edebileceğim bir sırrım daha doğrusu bir yöntemim var. 
Dünya starlarının kırmızı halılar üstünde salınırken gözlerimizi kamaştıran görüntülerinin en etkileyici noktası ciltleri. Ciltleri ışıldamasaydı kostümleri ve yürüyüşleri de daha az anlam ifade ederdi elbette. Onları bu kadar güzel kılan uygulamalardan biri ve son zamanlarda yıldızı en çok parlayanı da yurtdışı yayınlarda da Kim Kardashian, Madonna ve Kylie Minogue gibi ünlülerin güzellik sırlarından biri Mezobotoks uygulaması.
Mezobotoks, cildin yeniden yapılanma sürecini harekete geçiren, nem, dolgunluk, renk ve ışık vererek cildi daha canlı ve genç bir görünüme kavuşturan bir formül. Yaşlanmanın ciltte yarattığı etkilerle savaşan yöntemlerden biri olan mezobotoksla, kısa süreli uygulamalarda uzun vadeli sonuçlar almak mümkün olabiliyor, ki bu da bu savaşın ne denli başarılı geçtiğinin kanıtı olsa gerek.
Botoks, ‘botulinum’ toksin adı verilen bakteriden elde edilen tıbbi bir ilaçtır. Kırışıklıklardan kurtulmak için tercih edilen, yoğun ilgi gören yaygın bir yöntem. Mezoterapi ise deriyi ve hemen altındaki yağ dokusunu besleyen, destekleyen bir cilt tedavi çeşidi olarak tanımlanıyor. Bu iki etkili yöntemin güçlerini birleştirmesiyle ortaya çıkan Mezobotoks yöntemi, cildin nem dengesini güçlendirmek, yapısını düzeltmek ve esnekliğini artırmak amacıyla kullanılıyor. 
Tüm yüze uygulanabilen mezobotoks, klasik botoks uygulamalarındaki gibi kasa uygulanmadığı için donuk, mimiklerin azaldığı bir yüz ifadesi oluşturmadığı için kişiyi tedirgin etmeyen bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Doğal bir görünüm verdiği için sanatçılardan yoğun ilgi gören bu yöntem, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla yayılıyor. En etkili olduğu bölgeler ise yanaklar, özellikle yüz ovalindeki sarkmalar, boyun ve dekolte bölgeleri.
Mezobotoks’ta düşük doz botoks ve cilt gençleştirici serum enjeksiyonu birlikte kullanıldığından bir yandan cildin nem kapasitesi diğer yandan cilt parlıyor, sarkıklar toparlanıyor, ince çizgiler açılıyor, çene ovali netleşiyor ve gözenekler küçülüyor.
Mezobotoks uygulamasından önce cilt, lokal anestezi kremiyle uyuşturuluyor. Daha sonra hazırlanan kokteyl karışımı makineye yerleştiriliyor ve göz seğirmesi kadar hızlı çalışan enjeksiyon sistemiyle bütün ürün problemli bölgelere uygulanıyor.
Yaklaşık 40dakika süren uygulamadan sonra  geçici kızarıklık, çok nadir morluk görülebilir. Bu durumda kişi makyajını yapabilir ve sosyal hayatına devam edebilir.
Bilimsel gelişmeler bize kendimizi tepeden tırnağa yenileme imkânı sunuyor. Mucize saydığımız şeyler artık hiç de uzak değil. Fakat önemli olan isteklerimize ve sorunlarımıza en uygun yöntemi bularak uzman ellerde bu şaşırtıcı ve mutlu eden sürece başlamak. Ve son yılların yükselen trendi ise değişirken doğal kalmak. Mezobotox sayesinde dünya starları gibi doğallığımızı koruyarak gençleşmek mümkün, daha ne olsun!…
Güzelliğinize…

<p>Antalya'nın Manavgat ilçesinde binlerce hektarlık alanda etkili olan orman yangınında, yaşlı bir

Yaralı Alman vatandaşına ayranlı müdahale

Fransa'da 400 evsiz Vosges Meydanı'nda çadır kurdu

Nizip sabunu yurt içi ve dışından yoğun ilgi görüyor

Milas'taki yangında zarar gören 80 hektarlık ormanlık alan havadan görüntülendi