• $13,5492
  • €15,2876
  • 802.651
  • 1966.09
5 Şubat 2012 Pazar

Cilt sarkmalarına neştersiz uygulamalar

Yaşlanmanın ilk belirtileri özellikle göz çevresinde 'kazayağı' dediğimiz ince çizgilerin ortaya çıkmasıyla kendini gösterir. Bununla birlikte yerçekimine karşı koyamayan cilt aşağı doğru sarkmaya başlar ve elastikiyetini kaybederek yüz ovalinin bozulmasına neden olur. Göz kapağı düşüklükleri de sıkça karşılaşılan cilt problemlerindendir.
Yüz veya göz çevresindeki sarkmalarda birçok kişi ameliyatı 50'li yaşlarından sonra tercih etmekte. Ameliyat düşünülse bile, öncelikle medikal estetikten destek alınıyor. Cilt sarkmalarında son yıllarda çok başarılı sonuçların alındığı tedavilerden biri Fraksiyonel karbondioksit co2 lazer uygulamaları. Bu lazer uygulamasında kişi cilt sıkılığını yeniden kazanıyor, bununla birlikte çizgilerden, genişlemiş gözeneklerden, cildindeki renk düzensizliklerinden ve yara izlerinden de kurtulabiliyor.
Fraksiyonel karbondioksit co2 lazer uygulamalarında cilt yüzeyi cryogenic sistemle soğutuluyor, ardından yapılan atışlarla problemli alanlar taranıyor. Tüm yüz uygulaması yaklaşık 10 dakika sürüyor. Kişi bu uygulamayı tek seans uygulatabildiği gibi cildindeki problemlerin yoğunluğuna göre 3-4 seans iyi bir netice almak için yeterli oluyor. Bu lazer uygulamasından sonra kişinin cilt rengi pembe oluyor ve renk farkları giderek azalıyor. Sosyal hayatı etkileyen bir uygulama olmaması da fonksiyonel bir işlem olmasını sağlıyor. Sadece, uygulama sonrası ilk 24 saat cilde su değdirilmemesi ve makyaj yapılmaması tavsiye ediliyor.
Göz kapağı düşüklüklerinde ise geliştirilmiş radyofrekans uygulamaları ve botoks enjeksiyonları etkili oluyor. Radyofrekans sistemlerinde de tüm yüz ve vücuda uygulama yapılabiliyor. Güzelliğiyle tüm dünyada tanınan Kim Kardishian bu uygulamalardan sık sık yararlanan ünlülerden.

info@pervindincer.com
www.pervindincer.com

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar