• $17,9413
  • €18,3522
  • 1035.16
  • 2790.87
27 Ocak 2013 Pazar

Akustik dalgalar selülite meydan okuyor

Kadınların korkulu rüyasıdır selülit. Yaz aylarında ünlülerin ters ışıkla açıkladığı bu sorun nedeniyle, biz kadınlar erkekleri şanslı buluruz. Çünkü ne kadar kilolu olurlarsa olsunlar selülitleri yoktur. İşte bizim tatlı rüyamız! Peki selülitlerimizden kurtulmak, hiç değilse gözle görülür ölçüde azaltılması için yöntemler yok mu? Elbette var. AWT de bunlardan biri.
 Akustik dalgalar teknolojisiyle yapılanan AWT yönteminde;  beden dışında üretilen titreşimler ses dalgası şeklinde dokunun içine yayılır. Subkütan dokunun yenilenmesi için tedavi edilecek bölgeye enerji geçişi sağlanır. Tedavi süresince yağ hücrelerinin duvarları zarar görür. Bu yağ hücrelerinin içindekiler, trigliseritler, sardığı dokuları terk eder ve atılması için karaciğere taşınır. Bu taşıma, günlük olarak bol miktarda su içildiğinde artar. Bu şok dalgaları, yüksek basınç genliği ile karakterize edilen akustik dalgalardır.
Şok Dalgaları yöntemi selülit ve bölgesel yağlanmanın olduğu bölgelerde kullanılmaktadır. Şok dalgaları hem fibrözsepta ve yağların alt dermis içinde oluşturduğu çıkıntılar üzerinde etki gösterirken, hem de üretilen şok dalgaları deriden ve yağlardan geçerek fibrözseptayı kollajenden ayırarak deriyi serbest bırakmakta ve bu sayede daha düzgün bir yüzey oluşmasını sağlamaktadır. Şok Dalga uygulaması aynı zamanda dermisin kalınlaşmasına ve yağ tümseklerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Dermisin kalınlaşması cilt içine doğru çıkıntı oluşturan yağ tabakalarını azalmasına yardımcı olmakta ve ayrıca selülitli görünümü de azaltmaktadır.
Uygulamadan sonra yapılan alanda karıncalanma, hafif kramp (bacaklarda) veya yapılan alan karınsa yarım günlük diare gözlemlenebilir.
Selülitlerden kurtulmak için uygulayabileceğiniz bu yöntemlerden elbette haberdar olmalı ve uzmanınıza danışmalısınız. Fakat bol bol su içmeyi de unutmayın. Su vücudunuzun her hücresi için hayattır.

info@pervindincer.com
www.pervindincer.com

<p>Akşam Gazetesi Spor Yazarı Aydın Türkmen <span style='font-size: 1.6rem;'>ve Akşam Gazetesi Spor

G.Saray'ın Antalyaspor performansı nasıl?

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor