• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
13 Haziran 2011 Pazartesi

Tebrik ediyorum...

Seçim muhalefetin zaferiyle sonuçlansaydı eğer;
- Parlamenter demokrasinin sahtekarlığını anlatacak, 
- Milletin değil liderlerin seçtiği isimlere oy vermenin nesinin demokrasi olduğunu soracaktım... 
- Neo-liberal politikaların dayanılmaz ağırlığını... 
- 'Sosyal demokrasi'nin Kadir Cangızbay'ın deyimiyle 'sahte gebelik gibi bir şey olduğunu'... 
- 'Milliyetçiliğin' bedenimizde, ruhumuzda açtığı yaraları...
- Meclis'e giren BDP destekli bağımsız adayların ezberleri bozacağını ama arkalarında bıraktıkları gençlerin özgürlük savaşçısı değil artık tam anlamıyla birer lümpen olduklarını hatırlatacaktım.
Özetle, 'en iyi haliyle 'demokrasi', çoğunluğun azınlığa iktidarıdır' diyecektim. Ancak seçim AK Parti'nin ezici üstünlüğü ile sonuçlandı.
Sonuca ne şaşırdım ne de benim gibilerin hayatında değişen bir şey olacak! Bu yüzden yazımı alkışı hak edenlere adıyorum...
Yandaş-candaş ayırmadan... Seçim sürecinde siyasetçilere taş çıkartan bir performans sergileyen meslektaşlarımı tebrik ediyorum öncelikle.
En büyük alkış, 'güçlüden yana olmanın' kolaylığıyla 'benim oyum AK Parti'ye' demenin dayanılmaz hafifliğini yaşayanlara! Önümüzdeki dönem yıldızları daha da parlayacak.
Güzel havalarda 'yüzde 10 barajı demokrasi dışı' cümlesini kurup seçim yaklaşınca 'ama...' diye devam edenler... İktidar-muhalefet el ele iyi iş başardınız, tebrikler!
Sandık başında YGS'yi düşünemeyecek kadar soğukkanlı davranabilen gençler! Kimi alkışlayacağınızı biliyorsunuz. Özal'lı yılların çiçeklerisiniz siz!
Canım ülkem! Ne katil Hizbullahçıların serbest dolaşması ne de Japonya'daki nükleer felaket etkiler seni! Sinoplular, nükleer santralınız şimdiden hayırlı olsun!
'Kafamızın çalışması omegadan' şarkısını pek seven ve 'öteki'nden hazzetmeyen sahil şeridi... 'Demokrasi bahane, milliyetçilik şahane' ha! Aferin!
Sosyalizm belasından kurtulup Türk milliyetçilerinin karşısına Kürt milliyetçileriyle çıkmayı sonunda akıl edenler... Niye daha önce düşünemediniz bunu?
Tarihin kendisine verdiği rolü her dönem başarıyla yerine getiren burjuvazi... Cebini doldurmanın bir yolunu hep buluyorsun. Seni gidi seniii!
Tepesinde uçan kuşun, kafasına bıraktığı pisliği şans sayan emekçiler... Sizi de tebrik ediyor ve tepenizden kuşlarınız hiç eksik olmasın diyorum...
Kazanan yine kapitalizm, ay pardon, millet oldu!

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak