• $15,8863
  • €16,776
  • 927.138
  • 2394.83
9 Aralık 2011 Cuma

Şikenin kralı burada!

Halkevleri Genel Başkanı İlknur Birol'un söylediklerini düşünüyorum da ne kadar çok kişi buna dikkat çekiyor epey zamandır... '70'li, 80'li yıllarda 'DAL'da işkence yapan sarkık bıyıklı adamların yerini bugün güler yüzlü faşizm aldı' diyor Birol. 'Gülümseyen, demokrat(mış) gibi davranan ama aslında demokrasi oyunu oynayan sinsi faşizm'den bahsediyor. İktidarın gücünü fütursuzca kullanan, kendine muhalif olan herkesi ötekileştiren, yok etmeye çalışan bir zihniyetten...
*** 
Sıdıka, elinde şemsiyesiyle 'Kız Kardeşime Dokunma!' diyor... Latif Demirci'nin çizgisiyle hayat verdiği Sıdıka'yı afiş yapan kadınlar, Hopa Davası sanıklarına destek için bugün saat 09 00'da Ankara Adliyesi'nin önünde olacaklar. Polis tarafından dövülen, kalça kemiği kırılan ve 6 aydır tedavi gören, Başbakan'ın 'Kadın mıdır, kız mıdır!' dediği Dilşat Aktaş da tutuklu öğrencilerin aileleriyle gelecek oraya. 
Soru: Güpegündüz sokak ortasında bir kadına, 'Kasıklarına vurun! Bacaklarını kırın!' diyerek şiddet uygulayan polislerden hesap sorulmayan ülkeye ne denir?
Cevap: Polisin hukukun-rejimin teminatı olduğu, ileri demokrasiye ulaşmış Türkiye!!!
 
MAHİR ÇAYAN'I NEREDEN TANIYORSUN?
Hopa protestolarında gözaltına alınırken ve gözaltında tacize uğradığını, şiddet gördüğünü açıklayan gençlerin sözleri iddianameye gir(e)medi. Ne hikmetse savcı, 65 polisin şikayetine geniş yer verdi. HES'lere karşı çıkanlar, Metin Lokumcu'nun ölümünü protesto edenler ne zalim kişilermiş meğer! Silah olarak kullandıkları kırık şemsiyeyle tüm kitapçılarda satılan 'Komünist Manifesto' gibi örgütsel dokümanlar, 8 bubi tuzağı gücündeki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü afişi ve 3 çocuk doğurmayı reddeden kadınların çıkardığı Feminist Politika dergisi... Savcının gözünden kaçmayan bilumum 'çok tehlikeli delil' arasında favorim ise 'kısa saçlar'! Cezaevinde saçı zorla kestirilen arkadaşlarına destek için saçlarını kesen bu hınzırların ne kadar tehlikeli teröristler olduğu çok şükür Türk adaletinin gözünden kaçmadı!
 ***
Avukatlar anlatıyor... Savcı son olarak Kocaeli'nde tutuklanan 2'si doktora öğrencisi 12 kişiye neler sormuş neler... Önce uzun uzun Kızıldere'yi anlatmış... Sonra da eklemiş, 'Mahir Çayan'ı nereden tanıyorsun?' Ölülerin arkasından konuşmaması yönünde sıkı bir aile terbiyesi almış gençler ağızlarını açsalar hangi ölmüş örgütler diriltilecek kim bilir! Çünkü bir sonraki soru: THKO üyesi misin?
Hayır mı? O zaman kesin, THKPC üyesisin!
Soru: Hangi ülkenin yargısı 30 yıl önce ölmüş örgütleri diriltmeye çalışır?
Cevap: İşkencesi polis şefinin işkence yaptığı solcularla birlikte yargılandığı ve sosyalist sanıkların 'Biz bu adamla yargılanmak istemiyoruz' diye feryat ettiği ileri demokrasi ülkesi Türkiye'de!!!

BASIN AÇIKLAMASIYLA HALKI KIŞKIRTMAK...
Bağımsız yargının temsilcisi savcı, sormaya devam ediyor: Ulaşım zamlarına karşı çıktığınız ve 'Ulaşım Haktır' sloganıyla yaptığınız basın açıklamasında halkı kışkırtarak ne elde etmeyi amaçlıyordunuz?
Soru: Basın açıklamasının, halkı kışkırtmayı amaçlayan teröristlerce gerçekleştirilen bir faaliyet olarak görüldüğü ülkeye ne denir?
Cevap: İleri demokrasiye geçmiş ve tüm muhalifleri terörist ilan edilmiş Türkiye!!!
*** 
Aynı savcı sanıkların ifadesine de müdahale ediyor. 'Hopa protestosunda neden bulundun?' Öğrenci cevap veriyor, 'Polisin attığı gaz bombası nedeniyle hayatını kaybeden Metin Lokumcu'nun...' Savcı sözünü kesiyor, 'Nereden biliyorsun gaz bombasıyla öldüğünü?' Öğrenci kendinden emin, 'Adli Tıp raporu öyle söylüyor.' Savcı sert çıkıyor, 'Böyle ifade veremezsin! Tutanağı düzeltin! Kalp krizi geçirerek ölen Lokumcu'nun...'
Soru: Savcının, sanığın ifade tutanağına müdahale ettiği ülkeye ne denir?
Cevap: Özel yetkili mahkemeleri ve özel yetkili savcılarıyla sıkıyönetim günlerini aratmayan ileri demokrasiye geçmiş Türkiye!!!

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama