• $15,9531
  • €16,8555
  • 944.125
  • 2372.35
23 Haziran 2013 Pazar

Memet Ali Alabora’ya dokunma!

90’lı yıllara damgasını vuran slogandı: ARKADAŞIMA DOKUNMA! Faşizme, polis şiddetine dur diyen bir el de logosuydu sloganın. 
  Yıllar içinde çok farklı mücadele alanlarında kullanıldı bu slogan; hâlâ da kullanılıyor. Çünkü devlet şiddeti dün de vardı, bugün de devam ediyor. 
  Siyasi iktidara ve onun savunucusu medya kuruluşlarına göre Gezi eylemlerinin sorumlusu genç bir sanatçı(!). Kargaların bile güleceği iddialarla Memet Ali Alabora’ya karşı başlatılan linç kampanyası sürüyor. Neymiş efendim, twitter’dan “Tek mesele ağaç değil” demiş. E yalan mı? Sokağa çıkan insanların farklı gerekçelerle Hükümet’i protesto ettiğini çocuklar bile biliyor. Ama yok, kelle isteniyor. 
Can güvenliğim tehlikede diyen oyuncu, twitter’ın aktif kullanıcısı iken saldırılar sonucu sosyal medyada sessizliğe bürünmek zorunda kaldı. Sanatçılar, kamuoyunun aydın diye tanıdığı insanlar Memet Ali Alabora için bir an önce “Arkadaşıma Dokunma!” demezlerse kötü şeyler olacak. Unutmasınlar, bugün ona yarın başka birine!.. 

Polis baksana! Bu sapığı bulsana... 

Gezi eylemlerinin ardından Hükümet’in ve tabii ki Emniyet’in hedefinde sosyal medya var. İzmir’de, (aralarında hakaret, küfür ifadelerinin de yer aldığı) Hükümet karşıtı tweetler atan onlarca kişiyi bir gecede derdest eden polis ne hikmetse sosyal medyayı arsızca kullanan sapığa bir türlü ulaşamıyor! 41 yaşındaki bankacı Arzu V., eski erkek arkadaşı Zeynel A. ile evlilik planları yaparken adamın boşandığı karısıyla evlendiğini öğrendi, ilişkisini bitirmek istedi, hayatı kâbusa döndü. 
Son 2 yıl içinde, Zeynel A. hakkında eziyet, özel hayatın gizliliğini ihlal, hakaret gibi suçlardan 7 kez savcılığa başvurdu, defalarca karakola suç duyurusunda bulundu, 2 davası hâlâ devam ediyor. 
Arzu V.’nin anlattığına göre Aile Mahkemesi’nin verdiği koruma kararına uymayan Zeynel A. 7 gün hapis yatıp çıktıktan sonra Arzu V.’nin özel fotoğraflarını, görüntülerini sosyal medyadan arsızca yayımlamaya başladı; hem de Arzu V.’nin adıyla açtığı feyk hesaplardan! 

“REDHACK LÜTFEN YARDIM ET!” 
İşi ifrada vardırarak genç kadının çalıştığı bankanın müdürünün adıyla, kardeşlerinin adıyla feyk hesaplar açan sapık, görüntüleri yaymayı sürdürdü. Arzu V. sonunda işinden oldu. 
Gezi eylemlerinde kaplan kesilen İzmir polisi ne hikmetse aylardır bu feyk hesapları kimin açtığını bulamıyor! 
Arzu V.’nin duruşması yarın 09 30’da, İzmir 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde. Kadın örgütleri orada olacak. Ve Arzu V. diyor ki: Devlet, hayatımı karartanı bulamayacaksa Redhack’ten yardım istiyorum, lütfen bu sapığı durdurun!  

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak