• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
14 Mayıs 2013 Salı

Katliamı yapan ACİLCİLER Mİ?

Özlem Akarsu Çelik / ANKARA

Kamuoyu, Acilciler'i bir grup medyada yer alan Acilciler'in Esad rejimini desteklemek adına Özgür Suriye Ordusu'na karşı savaştığı yönündeki haberlerle duymuştu. "Hatay'da her an her şey olabilir" derken Türkiye'nin en kanlı saldırısı gerçekleşti.

Şimdi siyasetçiler işaret ediyor, medya yazıyor. Acilciler'in El Muhaberat'ın taşeronluğunu yaptığı öne sürülüyor. Bu örgütün varlığının, 80'lerin ikinci yarısının başında fiilen sona erdiği bilindiği halde faaliyetteymiş gibi senaryolar üretiliyor. Akıllar daha da karışıyor, yayın yasağı vs. derken bu tuhaf durum, içinden çıkılmaz bir hal alıyor!

MİHRAÇ URAL KİM?

Acilciler'in lideri olduğu öne sürülen, Reyhanlı katliamından sorumlu tutulan Mihraç Ural'ın bir dönem bu örgütün üyesi olduğu bilinmekte. Ancak sonrasına ilişkin bakın, örgüt lideri Engin Erkiner, kendi adıyla kurduğu internet sitesinde neler yazıyor:

Mihraç Ural adlı kişinin MİT ve Muhabarat adına çalışan ikili bir ajan olduğunu belgeleriyle ortaya koyduk. Ural bunu inkar etmiyor. El Mukavveme örgütü kurduğunu 'vatan savunması' yaptığını, Banyas'ın Sünni köyü Bayda'da yüzlerce kişiyi katlederek bölgeyi temizlediklerini anlatıyor... Reyhanlı'daki patlama Suriye'nin değil Türkiye'nin ekmeğine yağ sürmek, Türkiye-Suriye arasındaki ilişkileri daha da germek adına yapılmış provokatörlerin eylemidir. Mihraç Ural Acilci mi diye bize soruyorlar. Hayır diyoruz, onun devrimci düşmanı bir yoldaş katili olduğunu söylüyoruz. Ural'ın Mart 1978'de yakalandığı günden itibaren Acilciler'i tasfiye için MİT'le anlaştıgını söyüyoruz...

İKİNCİ İSRAİL PROJESİ

Süreyya Aydın... Acilciler'in Karadeniz Sorumlusu olduğu iddiasıyla, idamla yargılandı, 12 yıl ceza aldı. Cezaevinden çıktıktan sonra örgütle ilişkisi kalmayan Aydın, Reyhanlı saldırısıyla ilgili sorularımıza karşılık "Patlamayı duyunca bir arkadaşımla bu işi Acilciler'e yıkarlar diye konuştuk, aynen öyle oldu" dedi ve ekledi: "Bu tip eylemleri, ırkçı, faşist, radikal İslamcı örgütler yapar. Acilciler dağılmış bir örgüt. Gündemi uzaktan takip eden biri olarak şunu söyleyebilirim, Amerika bölgede ikinci bir İsrail yaratma projesi yürütüyor, AKP'yi kullanıyor."

İşin özü, Reyhanlı katliamıyla ilgili senaryolara temkinli yaklaşmakta fayda var.

SUÇU SOLA YIKMAK İSTİYORLAR

Yücel Çiftçi... Devrimci Yol davasından, idamla yargılandı, 10 yıl hapis yattı. Acilciler'le cezaevinde uzun yıllar birlikte kalan Çiftçi, şöyle dedi: Acilciler 12 Eylül'de güçlü bir örgüt değildi. Sonra da fiilen ortadan kalktı. Devrimciler, adı geçen şahsı (Mihraç Ural) Acilciler'in sürdürücüsü olarak anmıyor. Sol kamuoyunda onun için devrimci diyecek kimse yok. Sivilleri hedef alan toplu katliamlar sol'un tarihinde yoktur. Bu, El Kaide tipi bir eylemdir. Bu eylemin Suriye Devleti'ne de sosyalist harekete de faydası olmaz. Paramiliter güçlerin eylemini perdelemek için suçu sol'a yıkmaya çalışıyorlar.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!