• $7,3589
  • €8,9548
  • 436.196
  • 1536.11
15 Mayıs 2011 Pazar

Hasip Kaplan'dan MHP'ye destek

Genel seçime 28 gün kaldı, Türkiye çıldırdı! 

Başbakan'ın konvoyunun ardından Devlet Bakanı Egemen Bağış'ın konvoyuna da saldırı oldu. Denizli'de Başbakan'ın mitingi sırasında 1.5 yaşındaki bebek nereden geldiği belli olmayan kurşunla yaralandı.
- - -
MHP'nin dört yöneticisini istifa ettiren 'kasetli şantaj çetesi' ise bu kez Devlet Bahçeli'yi hedef aldı. Kendilerine 'farlı ülkücüler' adını yakıştıran grup, internet üzerinden tehdit ettikleri MHP liderine, '18 Mayıs saat 10.00'a kadar istifa et yoksa diğer kasetleri de yayımlarız' diyor.
- - -
Bu şantajı 'Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu'nun Şırnak adayı Hasip Kaplan'a sorduk. Meclis Genel Kurulu'nda Bahçeli ile el sıkışması bile haber olan milletvekilinden, 'Siyaset projeler, fikirler, programlar üzerinden yapılır. Onun dışındaki taktikler, kaset, şantaj gibi konular ahlaki açıdan kabul edilemez' yanıtını aldık.

ŞANTAJ KASETLERİ BUMERANG GİBİDİR
Kaplan'ın açıklamaları şöyle:
Hem siyasi ahlak açısından hem de örf, adetlerimiz ve dini açıdan bu yöntemler kabul edilemez. Birilerinin iktidar olmak için, rakiplerini diskalifiye etmek için kullandığı yöntemler bumerang gibidir; döner kendisini vurur. İktidar partisi de bu konuda o kadar masum değil. MHP'nin yüzde 30'unu içine almış olan, MHP'lileri kendi listelerinden aday gösteren AKP toplama bir partidir.
Bütün bunlardan iktidarı mı sorumlu tutuyorsunuz?
Gizli dinlemelerin bu tür rezil kısımlarının yayımlanmasından doğrudan iktidarı sorumlu tutuyorum. TİB, izleme, dinleme, kayıtlar... Hepsi siyasi dedektiflik gibi iktidarın elinde... İktidar bunların faillerini bulup hemen yargı önüne çıkarmalıdır. Yapmazsa 'kazanmak için her yol mubahtır' anlayışını doğurur ki, o zaman başkaları bunları kullandığında kendilerinin şikayet etme hakkı kalmaz. Seçime 28 gün var. Her an kendi içlerinde de bu tür durumlar ortaya çıkabilir.

TÜRKİYE'Yİ YENİDEN DİZAYN ÇABASI
Bütün bu işlerde Türkiye'yi bir dizayn çabası var. Terörle mücadele adı altında bize yönelme var. Bir taraftan da Türkiye'ye iki partili sistemi getirmek istiyorlar. Maalesef zımni olarak CHP de bu işin dolaylı olarak faydalanıcısı durumunda. Bütün medya sadece iki partiyi veriyorsa sanki seçim iki parti arasında oluyor gibi gösteriliyorsa bu, bundan mutlu olanların bu tür bir stratejiye sıcak baktığını gösterir.

Gazeteci Esendemir'e bombalı saldırı
Gazeteci Mutlu Esendemir 8 yıldır Kıbrıs'ta... Kanal T'de gece bültenini sunuyor ve Yakın Doğu Üniversitesi'nde ders veriyor. 36 gün arayla arabasına ikinci kez bomba konuldu. İlkini ucuz atlatmıştı, bu kez bacağından yaralandı. Geçmiş olsun demek için aradım. Hala şaşkındı. Korktuğunu da gizlemiyor! 'Saldırıların nedenine ilişkin en ufak bir fikrim yok, keşke olsa' diyen Esendemir'e ilk saldırının ardından facebook'tan şu mesaj gönderilmiş, 'İkinci sefer malzemeden çalmayacağız. Bacaklarına dikkat et!' Polis bugüne kadar sorumluları nasıl bulamamış, anlamak mümkün değil. Bir zamanlar 'Türkiye'nin karanlık arka bahçesi' denilen Kıbrıs'ta bazı şeyler hiç değişmiyor anlaşılan!

Veda ediyor
Çalışkanlığı ve kulağından düşmeyen telefonuyla tanınan BKM'nin eli ayağı Selma Semiz'le yemekteydik. Yıllardır birlikte çalıştığı oyuncu Tolga Çevik Selma'yı elinde çatal bıçakla görünce, 'Aaa Selma kulağında telefon yok, seni tanıyamadım' dedi (!)
Komedi Dükkanı hayranlarına önce iyi, sonra kötü haber...
 'Arkadaşım', 'Gizemli Yönetmen' ve 'Minik Müzisyen' bahar turnesindeler... Ankaralılar yer bulmak için epey ter döktü! Sırada Antakya, Gaziantep, Mersin, Adana, Denizli, İzmir, Antalya var.
Kötü habere gelince... Tamamı doğaçlama olan Komedi Dükkanı sona eriyormuş... Oyuncu Tolga Çevik, 'Bu kadar yeter. Artık yeni işler yapmak istiyorum' dedi. Üzüldük, kendimizi rakıya vurduk (!) Kanal D'nin Ankara Temsilcisi Erhan Karadağ'ın türküleriyle teselli bulduk.

Gençlik konserinin konukları
Kültür ve Turizm Bakanlığı, CSO ve Ankara Üniversitesi işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan '19 Mayıs Gençlik Konseri'ne 5 Grammy ödüllü İngiliz akapella topluluğu 'Swingle Singers' eşlik edecek. Şef Rengim Gökmen'le sahne alacak olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın konserini geçen yıl 5 bin kişi izlemişti.

Ankara'da eylem var 
TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) bugün Ankara Sıhhiye Meydanı'nda eylem yapıyor. 'Haklarımız, Geleceğimiz, Halkımız, Ülkemiz için!' sloganıyla toplanacak mimar, mühendis ve şehir plancıları kendi 'seçim bildirgelerini' okuyacaklar.

<p>Sefirin Kızı'na transfer olan Tuba Büyüküstün neden bu kadar konuşuldu?</p><p>Rahatsızlığı sebebi

Haftanın Magazin Başlıkları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mehmetçik yeni kamuflajlarıyla görev başında

40 kilometrelik alanı kaplayan Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı