• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
3 Mart 2013 Pazar

"BDP'den çıktıysa şık olmadı!"

İkili, 1993 yılında Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın isteği üzerine Suriye'ye giderek Öcalan'la görüşmüştü. Bu yüzden Sakık'ın, "İmralı tutanakları"nın Milliyet muhabiri Namık Durukan imzasıyla gazetede yayımlanması hakkındaki görüşleri önemli. İşte yorumu, "Olgunlaşmış bir sızdırma olduğuna inanmıyorum. Bir kamuoyu oluşturma kaygısıyla yapıldığı yorumuna katılamam. Hatta tam tersi oldu. CHP'nin ulusalcı kanadı ile MHP'nin nasıl saldırıya geçtiklerine baksanıza! Bizden sızdırılmışsa hiç etik değil. Şık bulmadım doğrusu!"
Sakık, Öcalan'la Kandil'in çekilme/silah bırakma konusunda ters düştükleri iddiasının da gerçeği yansıtmadığı görüşünde: Kandil'in de Avrupa'nın da açıklamaları ortada. Kandil ile Öcalan tersmiş. Yok öyle bir şey! Bu proje gerçekten samimiyse, bir yol haritası varsa ben Kürtler'in samimi olduğuna inanıyorum.
2 Mart 1994'te DEP milletvekillerinin Meclis Genel Kurulu çıkışında polis zoruyla gözaltına alınmasının üzerinden 19 yıl geçti. Karanlık dönemlerin araştırıldığı bugünlerde niçin o tarih mercek altına alınmıyor diye soran Sakık ekliyor, Kürtler'e karşı yapıldığı için mi?

Erkeklere süt izni

Çalışma Bakanlığı, kadınlara doğum izninin 6 ay'a çıkarılması, çok çocuk doğuranın erken emekli edilmesi üzerinde çalışıyor. Buna, kadın istihdamını baltalayacağı için itiraz ettim. Prof. Kadriye Bakırcı'nın "Batı'da babalar da süt izni alıyor. Anne sütünü sağıyor, baba bebeği biberonla besliyor. Ebeveynlik izni neden olmasın?" önerisini yazdım. Eşim, Vatan yazarı Murat Çelik köşesinden, "Baba olarak ben de süt izni istiyorum" sürpriziyle bana destek verince Bakan Şahin Twitter'dan espriyle yanıtladı: Mesajınız alınmıştır Çelik ailesi! J
Şahin, 3 gün önce, Avrupa'daki ebeveynlik izni örneklerini incelediklerini açıkladı. Telefonda konuştuğum Bakan, "Kalkınma Bakanlığı müsteşarı başkanlığında bizim, çalışma ve maliye bakanlıklarının müsteşarları toplanacak. Sonra Bakan Ali Babacan başkanlığında bir araya geleceğiz. İşin sosyal güvenlik, mali boyutu var. Kadına doğum iznini artıran ülkeler istihdamı nasıl korumuş, araştırıyoruz" dedi. Kaygımı aktardım. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bürokratlarının çoğu kadın. Diğer bakanlıklarda ise tam tersi. Elinde biberonlu erkek projesi erkek bürokratlara takılabilir. Dikkat!

Muhbir vatandaş hattı

2006 tarihli genelge ile kurulan Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)'nin adı bu kez dersinde "Komünist Manifesto"yu ödev olarak veren üniversite hocası ile gündemde. Bir öğrenci şikâyet etmiş, BİMER YÖK'e bildirmiş, YÖK de üniversiteye araştırın talimatı vermiş.
Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi hocası Yrd. Doç. Dr. Seydi Çelik, 5 Mart Salı günü ifade verecek. Michael Moore'un belgesellerini izletiyor, Komünist Manifesto ödevi veriyor diye...
Muhbir talebeye sormak lâzım, milyonlar aç yatarken azınlığın sınırsızca tükettiği neoliberal politikaların temsilcilerini okurken gocunmuyorsun da antikapitalist manifesto mu canını sıktı?
Yakın çevresinden öğrendiğime göre hoca savunmasını, bilim özgürlüğü ile ilgili AİHM kararlarına, Lima Bildirgesi'ne, Anayasa'ya dayandıracak. Derslerinde siyasal rejimleri okuttuğunu, hukuk kitaplarının içindekiler bölümünün fotokopileriyle ispatlayacak(!) Muhbir öğrenci, Seydi Hoca'nın asker-sivil ilişkisi ve laiklik üzerine verdiği yüksek lisans derslerine kadar sabredebilseydi BİMER, Hoca'ya tebrik gönderebilirdi (!).

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti