• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
11 Mart 2012 Pazar

Yurtdışına giderken bilmeniz gerekenler!

Yurtdışı seyahatleri eskisi kadar güç olmasa da hala bir bilene danışmakta fayda var. Hele ki söz konusu şey, aklınıza bile gelmeyecek meblağlara VIP hizmet alabilmekse... Uzun yıllar bankacılık yaptıktan sonra İstanbul'un pek çok ünlü kulüp ve işletmesinin iletişim koordinatörü olarak çalışan arkadaşım (iki hafta önce onun mağazası Seda'nın Bohçası'nı yazmıştım size) Seda Altuner, farklı bir şey daha yapıyor... 'Kişisel tatil danışmanlığı'yla hem sektörde bir ilk yaratıyor hem de dünyadan favori adreslerde en ucuz fiyatlarla VIP hizmet sağlıyor. Oluşumunun isim babası benim: Seda'ya İhtiyacın Var. Seda Altuner yıllar boyunca yurtdışında edindiği tecrübeleri bizlerle paylaşarak ve herkesin zevki, tarzı, eğlence anlayışına göre geliştirdiği tavsiyeleriyle çevremizde bir uzmana dönüştü. Bu birikimini işe dönüştürmesi konusunda da tüm arkadaşları olarak onu teşvik ettik. En ucuz uçak bileti, en ucuz ve iyi koşullarda konaklama, en ucuz alışveriş noktaları, yeme içme eğlenme yerleri, gösteri, bilet organizasyonları gibi bir tatili mükemmel kılan tüm detayları artık sadece bize değil, tüm danışanlara yapacak. Şimdilik Amerika, Fransa, İngiltere, İtalya, İspanya ve Lübnan için aktif olan 'Seda'ya İhtiyaç' oluşumundan hizmet almak için sedayaihtiyac@gmail.com adresinden mail yoluyla ya da twitter.com/sedayaihtiyac adresinden iletişime geçmek mümkün.

UÇAKTAN KORKANLARA MÜJDE!
Benim kadar uçağa binip saatlerce uçan ve benim kadar o uçaktan korkan biri var mı bilmiyorum! Kabusum oluyor her seyahat. Uçaktan korkma kısmım sadece uçağın varış noktasındaki alçalma süreci. Ne kadar dua biliyorsam, defalarca okuyorum. Geçen hafta yine aynı süreci yaşarken hostes arkadaş halime üzüldü ve beni lafa tutarak dikkatimin dağılıp başka bir şeye konsantre olmama çabaladı. Sohbet esnasında Türk Havayolları'nın uçaktan korkan müşterileri için bir dönem böyle bir eğitim verdiğini, özel bir programla korkuyu yenmelerini sağladıklarını söyledi. Ufak bir eğitimden geçilyormuş. Tüm detayları, korkularının neden kaynaklandığını anlattığın an tüm açıklamaları yaparak yol gösteriyorlarmış. Bana bu eğitimin yolu göründü. Şimdi araştırıyorum. İlk işim bunu yapmak. Hani aranızda varsa böyle bir korkusu olan tavsiye ederim.

YOLUN AÇIK OLSUN CENGİZ
Cengiz Çoşkun ismini o kadar çok duyacaksınız ki. Ben en az on yıldır tanıyorum kendisini. İlk tanıdığımda nasılsa, yıllar içinde hiç değişmedi. Değişen tek şey Cengiz Coşkun da kendi hep yeniledi ve hep geliştirdi. Podyumlarda estirdiği dönemde bir anda her şeyden vazgeçip kendini oyunculuğa adadı. Oyunculuk konusunda da çok emek harcadı. 'Fetih 1453' filmi için ona çok inandılar, o da inandı... Fetih 1453 başrol oyuncularından oldu Cengiz Coşkun. Film çekildi ve 3 yıl bekledi. Başka hiçbir projede yer almadı, filmin vizyona girmesini bekledi. Bence değdi de... Fetih 1453'ü izleyen herkes filmdeki şövalye Guistiniani karakterine hayran kaldı. Cengiz Coşkun Hollywood yapımcılarının ilgisini çekmiş Amerikalıların yakın markajında şu sıralar. Yolun açık olsun....

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!</p>

Saklambaç Ustası Bu Tarla Faresini 'Görmelisin'

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi

Cevizi 1 gece suda bekletip içerseniz... Faydasını bir bilseniz

4 bin yıllık gizem çözüldü! Çığlık atan mumyanın sırrı ne?