• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
18 Mart 2012 Pazar

Sosyal medya ve hayata yansıması

Sosyal medyanın gücüne o kadar inanıyorum ki... Kendi yaptığım işlerde de gücünü görerek sağlamasını yapmış oluyorum. Hayat sosyal medya da denebilir. Geçen hafta, yıllar önce aynı gazetede beraber çalıştığım, insan olarak da çok sevdiğim Mansur Forutan'ın Blogger's Base adıyla açtığı kafeye gittim Galata'da bulunan bu mekanın Twitter'da o kadar bahsi geçti ki; merak ettim gerçekten. Sadece bloggerlara özel bir yer gibi kulağa gelse de, aslında herkese açık, sevimli bir kafe. Orayı özel ve samimi yapan ise kuşkusuz 'blogger'ın halinden en iyi blogger anlar' mantığıyla sunulmuş keyifli, ilham verici, ev konforlu dekorasyonu. Bilgisayarınızı ve kahvenizi alıp, bir köşeye yumulup, saatlerinizi geçirebilirsiniz. Karışan, eden yok. Blogger's Base'de birçok etkinlik de düzenleniyor. Bir araya gelip, tanışıp içten sohbetler etme fırsatı bulabiliyorsunuz.

İstanbul'un 'en'leri burada
Kenan Erçetingöz... Mesleğe başladığımda ilk tanıdığım gazetecilerin başında gelir. Çok soğuk bir adam gibi gelirdi bana. Bir şey gerektiği zaman, kendisiyle görüşeceğim zaman, saatler öncesi oflayıp poflamaya başlardım. Yıllar içinde tanıdıkça çok sevdim. Aralarda çok kızdırıyorum kendisini... Allah'tan kızgınlığı çok sürmüyor. Yıllardır çok güzel bir hizmete öncülük ediyor kendisi ve mesai arkadaşları. Çok meşakkatli bir işin altından kalkıyorlar. The Best Places Of İstanbul dergisini hazırlıyorlar. Yeni sayısı çıktı. Dergide keyifli içeriğiyle İstanbul'un sahip olduğu tüm lüksler bir arada sunuluyor. Moda, mücevher, kişisel bakım, aksesuvar, dekorasyon, oteller, restoranlar ve gece kulüpleri gibi 10 farklı kategoride İstanbul'un en lüks markalarını bulabileceğiniz bir dergi.

565'in sırrı ne?!
Emre Aydın, çok sıkı iki şarkıyla sevenleriyle buluşuyor. 'Beni Biraz Böyle Hatırla' single albümün adı. Favori şarkım 'Soğuk Odalar'. Emre Aydın ve üniversite yıllarından arkadaşı olan şimdilerdeyse menajerliğini yapan Fadıl Dinçer, 565 adında bir şirket kurdular. 'Neden 565 şirketin adı?' diye sorduğumda, aldığım cevap çok hoşuma gitti. Üniversiteye gitmek için her gün bindikleri otobüsün numarasıymış. Ne güzel bir dostluk... Ne güzel işbirliğine dönüşmüş bir dostluk. 565'te oluşturdukları ekipte şahane... Onlarda bu enerji, bu samimiyet ve dostluk oldukça yapacakları tüm işlerin yolu açık... Allah nazardan korusun...

Çok yakıştınız!
Kenan Doğulu'yu çok severim. Yıllar geçti o güzel kalpli adam hiç değişmedi. Yıllar içinde ben kimleri, kimleri gördüm... Değişen birkaç değişmeyendendir o. Geçen hafta Beren Saat ile ilk defa fotoğraflarını gördüm. Çok yakıştırdım birbirlerine. Mutluluklarını gözlerinden okunuyordu. Umarım güzel bir ilişki olur, birbirlerini uzun yıllar severler ve hiç üzmezler.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

ÖZGÜR ARAS

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi