• $15,9788
  • €16,9391
  • 948.775
  • 2388.27
11 Aralık 2011 Pazar

İzlemekten pişman olmayacağınız bir film

Herkes konuşuyordu... Kulaktan kulağa yapılan reklam en iyi reklam. Fısıltı gazetesi yine Çağan Irmak imzalı 'Dedemin İnsanları' filmi için çalışıyordu. Aynı şey 'Babam ve Oğlum' ile 'Issız Adam' filmlerinde de olmuştu. Her giden anlattı ve insanlar kayıtsız kalamayıp sinemanın yolunu tuttu. Bana göre Türkiye'deki en önemli değerlerden biri Çağan Irmak... Yaratıcılığı, uygulayıcılığı, Türk halkına hitap ediyor. Gerçekçi olması ve işin içine biraz da yaşanmışlık katmasıyla başarının formülü ortaya çıkıyor. Dedim ya, o kadar konuşuldu 'Dedemin İnsanları'... Arkadaşlarımla Kanyon AVM içindeki sinemaya gittim. Bu arada en sevdiğim sinemadır Kanyon AVM'deki sinema. Oyuncuların seçimi, konunun geçtiği mekanın seçimi, espriler... Hepsi o kadar uyumlu ki... Salonda yer yoktu. Çok sevdiğim büyüğüm Mehmet Ali Yılmaz, Oya Aydoğan sinemada gözüme çarpan isimlerdendi. Film başladı, daha ilk dakikasından tüm salonu içine aldı kahkahalar. Dedemin İnsanları devam ederken aralarda güldüm kahkahalarla, aralarda da gözyaşlarım süzüldü... Film süresince ve sonrasında içim burkuldu... Mutlaka gitmenizi tavsiye ediyorum. Son yılların en güzel filmlerinden... Desteklenmesi gereken Türk sinemasına bir biletle katkıda bulunacaksınız ve bundan 'Dedemin İnsanları' ile pişman olmayacaksınız.

İsmi Kaşıbeyaz lezzeti mümtaz!
Yemek üzerine her yeri her şekilde bilirim. Bunu bedenim de inkar etmiyor. Ama bir yeri kaçırmışım: Kaşıbeyaz Yeniköy'ü... Geçen hafta Semra Özal'la yemek keyfi yapalım derken, önerisi üzerine Kaşıbeyaz Yeniköy'e gittik. Girişinden, içerisine kadar o kadar özenle inşa edilmiş ki... Kaşıbeyaz İstanbul'un en meşhur kebapçısı. Güzel kebap yemek için Nişantaşı'ndan kalkıp Florya'ya giderken onlar bize yaklaşmış ve ben bunu duymamışım! Hem de neredeyse 1 yıl olmuş. 1974 yılında Aksaray'da kurulan Kaşıbeyaz, 1987 yılından beri Florya'da hizmet veriyor. Şef Halis Acil ve ekibinin hazırladığı mönüde Antep yemekleri ve kebaplar ön planda. Ali Nazik, Fıstıklı Kebap ve Sarımsak Kebabı yemenizi tavsiye ediyorum. Birde Kaşıbeyaz ayrıca her pazar Antep yöresine özgü mönüyle açık büfe kahvaltı keyfini yaşatıyor.

Eurovision'a Bedük gitmeli
Bu yıl yapılacak olan Eurovision Şarkı Yarışması için birçok isim geçiyor. Geçen hafta Kral Pop TV ve Kral Pop Radyo, halka sordu: 'Sizce Eurovision'a kim gitsin' diye. Çıkan ilk üç sonuç Atiye, Hande Yener ve Murat Boz'du. Benim favorim ise Bedük... Bedük'ün sahne şovları tüm izleyenleri büyüleyecek cinsten olacaktır. Birde Bedük şu an yavaş yavaş tüm dünyanın dikkatini çekmeye başladı. Şarkıları Amerika'da radyolarda yer alıp single'ı birçok ülkede listeye girerken iyi bir seçim olarak düşünüyorum.

Eski dosta teşekkür
Her hafta yazımı yazarken okul yıllarıma dönüyorum. Annem sürekli ödevlerini yaptın mı diye beni kontrol ederdi. Ödevlerimi yapar ama biraz sallana sallana yapardım. Şimdi annemin görevini sevgili Önder Sarıahmetoğlu aldı! Pazartesi gününden başlıyor 'yazını yazdın mı?' diye sormaya. Salı günü oluyor, 'Yazını bekliyorum', çarşamba günü önce SMS ile sonra telefonla 'Hadiiiiii, yazıııııııı...' diyor. O aramadan, son dakika olmadan yazımı yollamak içimden gelmiyor. Alışkanlık haline getirdim, telefon bekliyorum Önder'den. Bir gün unutsa! Unutmaz ama... Hasta yatağından bile beni kontrol ediyor. Diyelim ki unuttu, o hafta yazım yok. Eğer bir hafta yazımı göremezseniz, Önder Sarıahmetoğlu beni yazımı yollamam için aramayı unutmuştur demektir. Buradan sizin huzurunuzda bir kez daha eski dostuma teşekkür etmek istedim...

twitter.com/ozguraras

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister